איש משפחה, איש צבא, עורך דין, חבר כנסת, שגריר ישראל, סופר ונשיא המדינה - בנוסף לכל אלו הפוליטיקאי הדגול חיים הרצוג ז''ל חלק גם אהבה גדולה לים ולגלים. בין ניהול המדינה לכתיבת ספר, הוא היה מנצל כל רגע פנוי לשיוט ולבילוי בים. השנה, כחלק מהליך הנצחת מורשתו, יתקיים משט חגיגי ויוצא דופן לזכרו. 

המשט אשתקד. צילום: דוברות מרינה הרצליה

סגנית ראש העיר ויו״ר החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה עפרה בל מזמינה את הציבור הרחב לצפות במשט מחופי הרצליה בשעה 11:00.

המשט, הנושא את שמו של הרצוג, יוזנק  מהמרינה בהרצליה ביום שישי 29 בנובמבר בשעה 10:30, לזכרו של הנשיא לשעבר תושב העיר הרצליה ויקיר העיר אשר היה שייט וחובב ים.

בכניסה למשט תוצג תערוכת צילומים מיוחדת באדיבות משפחת הרצוג הסוקרת תחנות ממפעל חייו של הנשיא לשעבר החל מהיותו סטודנט צעיר למשפטים בקיימברידג', דרך תפקידו כמח"ט ירושלים עד לפגישותיו עם מנהיגי העולם, ביניהם: נשיא מצרים, אנואר סאדאת, וסגן הנשיא חוסני  מובראק, כל זאת בליווי תמונות מחייו האישיים, יחד עם אורה אשתו וילדיו.

במהלך האירוע, המתקיים זו השנה התשיעית ברציפות, ייערך חידון מיוחד בנושא חייו ומורשתו של חיים הרצוג, תחרות איסוף מצופים ותחרות הסירה המקושטת. בסיום תיערך ארוחה חגיגית, טקס ברכות וחלוקת פרסים במעמד ראש עיריית הרצליה מר משה פדלון וסגניתו יו"ר החברה העירונית לפיתוח הרצליה עפרה בל.

המשט , שמאורגן על ידי החברה לפיתוח התיירות הרצליה בשיתוף עם יד חיים הרצוג, יתקיים בהשתתפות בני משפחת הרצוג בהם ילדיו יו"ר הסוכנות היהודית יצחק (בוז'י) הרצוג, תא"ל במיל' מיכאל (מייק) הרצוג ובתו רונית.

השתתפות במשט לבעלי יאכטות ובהרשמה מראש בלבד. הציבור מוזמן לצפות במשט אשר יחלוף מול חופי הרצליה בשעה 11:00.