שוברים שיאים | צילום אילוסטרציה: Shutterstock

על אף שאחוז בוגרי ה-5 יחידות בעיר הוא מהגבוהים בארץ, הרצליה הציגה לאורך השנים האחרונות מגמה לא קבועה עם עליות וירידות קלות. אולם הנתונים לשנת 2017 לא הותירו ספק עם זינוק משמעותי שמציב את העיר במקום השלישי במדד הכללי ואף במקום הראשון מבין הערים הגדולות בארץ. בסך הכל נרשמה עלייה של 35% בבוגרי ה-5 יחידות במתמטיקה בעיר, כלומר320 ניגשו לבחינה המאתגרת (כ-29.7% מסך כל הבוגרים אשתקד).

"מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2017. הנתונים במפה מתבססים על נתוני משרד החינוך שאוגדו על-ידי קרן טראמפ.

בוגרי 5 יחידות מתמטיקה בהרצליה לאורך השנים

כל ערי השרון נמצאות מעל הממוצע הארצי, אולם ניתן למצוא הבדלים בין הערים השונות. כך למשל רמת השרון, המדורגת בין המקומות הראשונים במדרג החברתי-כלכלי, היא גם המובילה בשיעור בוגרי 5 היחידות במתמטיקה בישראל. העיר מציגה מגמת עלייה עקבית כבר 6 שנים ברציפות אשר שיאה בעלייה מרשימה בשנת 2017, שמביאה אותה הן לשיא עירוני חדש והן לשיא ארצי. נתון זה מכניס את רמת השרון לרשימה הארצית של ערים בישראל שנמצאות במגמת עלייה עקבית מאז שנת 2012.

מראש העיר משה פדלון, נמסר: "בזכות העובדה שהרצליה היא בין הערים המובילות בסכום ההשקעה לתלמיד, שוב זינקנו השנה באחוזי הזכאות לבגרות ב-4% ל-89%. גם הזינוק ב-35% הוא תוצאה של מדיניות שרואים בשטח.שאפו גדול לסגניתי, איה פרישקולניק, מחזיקת תיק החינוך, ולכל העוסקים במלאכה החשובה".