אביבית גולן מהרצליה יצאה לדייט בפארק הרצליה, היא לא תיארה לעצמה שהדייט יסתיים בבית חולים: "זה הדייט השני שלנו, אכלנו במסעדה ולאחר מכן החלטנו לעשות טיול רגלי בפארק הרצליה.

צילום: pixabay

"היו שם כמה קבוצות של בני נוער קבוצות ריצה וכושר כמו תמיד, לא היה משהו חריג באותו ערב. אז כמה מבני הנוער התחילו לזרוק שם נפצים. הם עשו מלא רעש אבל אף אחד לא התייחס אליהם. אני והדייט שלי ישבנו על ספסל ודיברנו. שמנו לב שבני הנוער מתחילים להשתולל ולריב בניהם בצחוק או שלא בצחוק ואז אחד מהם עלה על האופניים שלו וחברים שלו התחילו לרדוף אחריו ולזרוק עליו נפצים. הם עשו רעש בלתי אפשרי אז קמנו לעבור מקום ואז הילד עם האופניים הגיע אלינו, חסמנו לו את הדרך כי רצינו לעבור, הוא נתקע בנו ואז החברים שלו לא הספיקו להאט וזרקו את הנפצים עלינו.

"הנפץ פגע לי בכתף ועשה לי כוויה קלה, אבל הרעש המחריד זעזע את האוזניים שלי ופתאום לא שמעתי כלום. הדייט שלי צעק על הילדים והם למזלם עצרו והתנצלו והביעו חרטה. הם כנראה נבהלו מהאיומים שלנו להתקשר למשטרה. בגלל הזעזוע בשמיעה הדייט שלי לקח אותי לבית חולים מאיר. זה לא היה נעים לסיים ככה את הערב כשאני מקבלת טיפול לכוויה ועוברת צילומי אוזניים. אני אמנם סלחתי לצעירים והחלטנו שלא להתלונן נגדם, אבל יש אוזלת יד בכל הקשור לאכיפת האיסור שימוש בנפצים".

מקרה נוסף קרה בסוף השבוע האחרון. דנית תושבת שכונת נווה ישראל מספרת: "אנחנו גרים ממש מעל הגינה בשכונה. הייתי לבד בבית עם הבת שלי בת ה-4. בשעה 23:00 בלילה כאשר הילדה שלי כבר מזמן ישנה התחילו קולות נפצים מתחת לבית. הילדה כמובן התעוררה. ישבו מתחת לבית שלנו בני נוער בנים ובנות עישנו וזרקו נפצים. הבת שלי צרחה. התקשרתי למוקד העירוני והם קראו לפיקוח העירוני. בינתיים עד שהבת שלי נרגעה גיליתי שמרוב שנבהלה ברח לה פיפי. אני עצבנית וזועמת. ממתי נפצים זה משחק לבני נוער? מה כיף בזה? מי הם ההורים שנותנים לילדים שלהם להסתובב בגינות ולזרוק נפצים לשם ההנאה? למה האכיפה כה רשלנית ורופסת?".

ביום ראשון השבוע דבי לאופמן ובעלה, פנסיונרים בני 80 משכונת ויצמן לא יכלו לישון בגלל קולות הנפצים: "הרעש היה נוראי. פיצוצים ועוד פיצוצים לשם הנאה. אני לא מבינה את זה. אני ובעלי כבר בקושי שומעים משהו ובכל זאת הבית שלנו רעד מהרעש. לא רצינו לצאת החוצה כי היום כבר מסוכן להתעמת עם בני נוער. חשבנו שפורים הסתיים וניצלנו ממכת הנפצים אבל לא. רק בסביבות 12 בלילה הם הלכו ויכלנו לישון אבל זה באמת היה ערב נוראי".