בית משפט השלום בהרצליה דחה תביעה שהגישה חברת הביטוח "כלל" נגד רוכב אופניים חשמליים בדרישה שיחזיר לה 160 אלף שקל בגין פיצוי לבעלי רכב יוקרה מסוג מזראטי, שבו פגע הרוכב בתאונת דרכים. השופטת יפעת אונגר ביטון קבעה כי אף שהוכח שהרוכב אחראי לתאונה, לא הוכח היקף הנזק, כך מפרסם אתר פסקדין
רכב היוקרה מזראטי. צילום: יח"צ

בתביעה שהגישה המבטחת באמצעות עו"ד אברהם יוסף היא טענה שנהג המכונית – ששוויה כ-850 אלף שקל - נסע ב-2017 כדין ונכנס לצומת כשהוא פנוי, אך רוכב האופניים הגיח לפתע מבלי לציית לתמרור "עצור". האופניים פגעו ברכב וגרמו לו נזק . הנהג העיד שהרוכב נסע במהירות גבוהה והוא לא ראה אותו לפני הפגיעה משום ששדה הראייה שלו היה מצומצם.

השופטת יפעת אונגר ביטון קבעה שהרוכב פעל בניגוד לחוק כשלא ביצע עצירה מלאה לפני הכניסה לצומת, למרות התמרור והאחריות המלאה לתאונה חלה על רוכב האופניים. עם זאת, היא קיבלה את טענת הרוכב ש"כלל" לא הוכיחה את גובה הנזק. המבטחת גם לא הביאה ראיות אחרות להוכחת גובה הנזק.

עוד כתבה השופטת שמקובלת עליה עמדת הרוכב שלפיה הנטל להוכחת הנזק מוטל במלואו על "כלל", והיא לא עמדה בו על אף מספר הזדמנויות שניתנו לה. בנסיבות אלה דחתה השופטת את התביעה.