לימון מוסיף המון: גמלאי תושב הרצליה שרב עם קשיש אחר במועדון גמלאים במרכז העיר על לימון ונפגע בעינו תבע אזרחית את הקשיש ויקבל 200 אלף שקלים פיצויים. 

"זו רשלנות, לא תקיפה". צילומים: מסך, shutterstock

סיפור המקרה התחיל בפברואר 2014 במועדון גמלאים בעיר. הקשיש התובע היה בן 73 באותו מועד והנתבע, אדם חרש אילם, היה בן 77. לטענת התובע, בשלב מסוים חבט בו הנתבע בעוצמה רבה עם לימון בעינו השמאלית, וזאת מבלי שקדמה לכך כל התגרות מוקדמת או פעולה מקדימה. בעקבות האמור הועבר התובע לבית החולים, שם אושפז ועבר שני ניתוחים בעיניו, כתוצאה מהחבלה שגרמה לקרע של העין השמאלית באזור הקרנית. 

בגין האירוע, הוגש כנגד הנתבע כתב אישום שייחס לו תקיפה שגרמה חבלה חמורה, אך בתום שמיעת הראיות זוכה מהאשמה מחמת הספק. על רקע זה, הגיש התובע תביעה אזרחית כספית נגד הנתבע לפיצוי על נזקי הגוף שנגרמו לו. 

השופט יחזקאל הראל קבע כי הנתבע ביקש להוציא בחוזקה את הלימון מידיו של התובע, אשר סירב לשחרר את הלימון מידיו. בשלב כלשהו, שחרר הנתבע את אחיזתו בלימון וזה נהדף לעבר עינו של התובע. לפיכך, לא שוכנע השופט כי הנתבע אכן דחף את הלימון אל תוך עינו של התובע כפי שנטען ולכן לא הוכחה תקיפה. יחד עם זאת, קבע השופט כי הנתבע פעל ברשלנות כלפי התובע ולאחר בחינת הנזקים השונים, העמיד השופט את גובה הפיצוי לו זכאי התובע על 200 אלף שקל.