הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' | צילום: יוגב עמרני

רב העיר הרצליה, יצחק יחיאל יעקובוביץ', הלך לעולמו והוא בן 88. אלפים הגיעו לטקס האשכבה שנערך בבית הכנסת הגדול בעיר בשעה 11:00. הלוויתו תתקיים בשעה 15:00 בבית ההלוויות שמגר בירושלים, עד שייטמן בבית העלמין הר המנוחות בבירה.

הרב יעקובוביץ' היה המבוגר והוותיק בין הרבנים, וכיהן בתפקיד כ-66 שנים ברציפות. הרב נולד בגרמניה, בנם של דינה והרב חיים יוסף יעקובוביץ. בשנת 1935 עלה עם משפחתו לישראל והם התיישבו בירושלים. בשנות ה-50 נישא לשפרינצה מובשוביץ, בתו של הרב בנימין מובשוביץ, רבה של הרצליה ומייסד ישיבת השרון. לאחר פטירת חותנו, הרב בנימין מובשוביץ, בשנת 1953, התמנה תחתיו כרבה של הרצליה.

טקס האשכבה בהרצליה | צילום: דוברות עיריית הרצליה

ראש העיר, משה פדלון, ספד לרב: "העיר הרצליה שרויה באבל והלב דואב וכואב. כל כך הרבה אנשים פגשו את הרב יעקובוביץ', התייעצו איתו, ביקשו לשמוע את דעתו בסוגיות שונות. והוא - גאון גדול בתורה ובהלכות החיים, השיב לכולם בסבלנות ובמאור פנים.
גם אני זכיתי לעמוד מקרוב על סגולותיו, וכראש העיר הייתי נפגש איתו לעיתים קרובות...השיחות עם הרב תמיד ריגשו אותי והשאירו את חותמן עליי...כבוד הרב , אנחנו נמשיך לשמור על קיום מצוות שנת שמיטה, ונפעל כְּרַשוּת להנציח את המורשת שלך".

מעיריית הרצליה נמסר: "עיריית הרצליה אבלה על מותו של הרב יצחק יחיאל יעקובוביץ' ז"ל, הרב הראשי של הרצליה, ומשתתפת בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך.  הציבור מתבקש לעקוב אחר הודעות בדבר שינויי תנועה ברחוב סוקולוב וברחובות הסמוכים לבית הכנסת הגדול".