בישיבת המועצה שהתקיימה בשבוע שעבר,  החליטה מועצת העירייה לדחות ברוב קולות את הצעתו של רונן וסרמן, חבר המועצה מהאופוזיציה (יש עתיד), לחדש את העתירה לבג"ץ שהגישה עיריית הרצליה נגד משרד התחבורה ב-2012, בה דרשה לאפשר לה להפעיל בעיר תחבורה ציבורית בשבת בהיקף מצומצם ובצירים ראשיים בלבד.

אלעד צדיקוב. מבוי סתום. צילום: יוגב עמרני

ראש העירייה פדלון ביקש להוריד את הצעתו של וסרמן מסדר היום. הוא הסביר כי בעקבות פנייתם של מרצ-התנועה הירוקה ומחזיקת תיק התחבורה דניאל אייזנברג יוקם צוות ייעודי לבדיקת נושא התחבורה הציבורית וכי הם עובדים על תוכנית אחרת לפתרון הבעיה, בין השאר על הסעות של בני נוער בימי שישי למקומות בילוי.

מרצ מסרו: " אנחנו שמחים לבשר ולהודות לראש העיר משה פדלון לבקשתנו להקים קבוצת חשיבה וביצוע יעילה ומקצועית שתפקידה למוצא פלסטרים ופתרונות לבעיה הארצית של תחבורה ציבורית בשישי שבת. תוביל את הקבוצה חברת המועצה ומחזיקת תיק התחבורה הגברת דניאל איזנברג ביחד עם סיעת מרצ התנועה הירוקה בראשות עופר לוי ואנשי מקצוע עירוניים נגבש את פתרונות נקודתיים וממוקדים וזאת למרות שהנושא חונה אצל המחוקק בכנסת. חלק מהרעיונות שעומדים על הפרק הם: קווי מוניות שירות שיעברו בעיר, הסעות לבני נוער לאירועים, מסיבות ומפגשים בכוכב השמיני והרצליה פיתוח. הרחבת פעילות אוטובוס השבת לים, הפארק ואזורי הבילוי ואופציות תחבורה אוטונומית. אנו נשמח לרעיונות והצעות אשר יובילו לתוצאות הטובות ביותר."

איזנברג. מחויבת לשלום הציבור. צילום: אסף פרידמן

בישיבת המועצה התפתח ויכוח קולני בין אלעד צדיקוב לבין יתר חברי המועצה. "סיעת יש עתיד ניסתה בישיבת המועצה השבוע  לדחוק את ראש העיר להגשת בגצ להפעלת תחבורה ציבורית בהרצליה, אך נתקלה בתשובה נכונה וברורה מצידו.  ", אמר צדיקוב. "עיריית הרצליה איננה אי בודד, אלא רשות מקומית בתוך מדינה המתנהלת עפ"י חוקי כנסת ישראל.מעניין שסיעת יש עתיד בהרצליה, לא משקיעה את תשומות האנרגיה האלו בהגשת בג"צ עצמאית מצידה או ע"י מפלגת האם ברמה הארצית. על זה נאמר בגמרא: "איסתרא בלגינא קיש קיש קריא". כלי עם מטבע קטן אחד משמיע רעש חזק מכד מלא מטבעות.

"לצערי הרב סיעת מרצ בקואליציה העירונית בוחרת להיות מפירת הסטאטוס קוו העירוני ובוחרת להפעיל תחבורה בליל שבת, לראשונה בהרצליה. הרמיסה המכוונת של הערכים היהודיים , באופן מופגן ודווקני של מדינת ישראל ושל הרשות המקומית מעידה על נתק ערכי והיסטורי. מטריד מאוד שחברי מועצה רומסים את חוקי המדינה, מבלי שעשו בדיקה ראשונית של החומר ולפחות מחווים דעתם באופן שמראה מעט התערות ויכולת חשיבה.

"סיעת מרצ, נכון לכעת מובילה את הקואליציה למבוי סתום. הסיעות הדתיות מהוות 3 מנדטים בדיוק כמו סיעת מרצ, עובדה שיכולה לשנות את מאזן הכוח בשל הפרת הסכמים קואליציוניים אודות סטאטוס קוו, ולגרום לאבדן הרוב בקואליציה העירונית. זהו מעשה לא שקול ויומרני, המעיד על חוסר חשיבה טקטי וסיכון פזיז של הקואליציה העירונית  אני קורא לסיעת מרצ לשקול את החלטותיה מחדש, לשמר את הסטאטוס קוו העירוני, לעמוד במילת הכבוד ובחתימת ההסכמים הקואליציוניים – ולא לדחוק את ראש העיר לייתכנות של אבדן רוב במועצת העיר".

תגובת חברת המועצה דניאל אייזנברג (מרצ): "בקדנציה הנוכחית אני מחזיקת תיק התחבורה בעירייה. אנחנו פועלים על מנת לקדם את כל נושא התחבורה בעיר. הוחלט על הקמת צוות יעודי לבדיקת נושא התחבורה הציבורית וכן גיבוש פתרונות לטובת ציבור התושבים הנעזרים בתחבורה ציבורית במהלך כל ימות השבוע. כמו כן אנו פועלים ונפעל נמרצות לפתרונות כל נושא התחבורה בעיר הרצליה על היביטי שונים. אני חושבת שבטיחות בני הנוער היא מעל הכל, לפני שבת ולפני הכל. אם אני אעשה הסעות ובזכותן הילדים ייצאו ויחזרו בשלום הביתה אז עשיתי את שלי".