השודד בפעולה ברחובות פתח תקוה | צילום: באדיבות המשטרה

בלי בושה: במהלך חודש יוני השנה התקבלו במשטרת ישראל מספר תלונות מקשישות מכפר סבא ואזור השרון מהן עלה כי גבר חטף מהן שרשרת.

עם קבלת התלונות החלה חקירה אינטנסיבית וסמויה לגילוי חשוד במעשה וחוקרי המשטרה הצליחו לאפיין דפוס פעולה דומה בכל האירועים, של איתור הקורבן, מעקב אחריו, חטיפת השרשרת שלצווארו של הקורבן ומיד בריחה במהירות מהמקום.

אירוע אחד אירע ב-26.5 ברחוב בלינסון בכפ"ס. הקורבן, קשישה בת 84 סיפרה לחוקרי המשטרה כי הלכה בסמוך לביתה כאשר לפתע ניגש אליה גבר וניסה לחטוף ממנה את השרשרת. החשוד תלש מצווארה את התליון ונמלט.

אירוע אחר אירע ב-4.6. בן 79 מספר כי שעה שיצא מהבניין בו מתגורר ברח' אוסטושינסקי בכפ"ס, ניגש אליו גבר וניסה לחטוף ממנו את השרשרת שלצווארו, ניסיון שלא צלח. עוד באותו היום אירע אירוע נוסף. הקורבן, בת 77 סיפרה כי כשהייתה ברחוב גאולה בכפ"ס, הגיע אליה גבר מאחור ומשך מצווארה את השרשרת שלה.

אירוע נוסף אירע ב-11.6 כאשר הקורבן, בת 73 סיפרה כי גבר חטף מצווארה את השרשרת כשהייתה ברחוב רוטשילד בכפ"ס.

חוקרי המשטרה הצליחו לזהות מצילומי מצלמות האבטחה במס' אירועים שונים כי מדובר בגבר בן 27 תושב קלקיליה.

חקירה מאומצת, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, הביאו לאיתורו של החשוד ולמעצרו ביום 12.6.19 בכפ"ס. עוד נמצא כי החשוד שוהה בלתי חוקי בישראל ונמצא בארץ ללא אישורי שהייה ו/או עבודה כדין.

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת בבימ"ש השלום בפ"ת ואתמול הוגשה נגדו הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. מעצרו של החשוד הוארך ב-3 ימים ועד ליום 26.6.19.