סאגת הכריסמס בהרצליה לא מסתיימת: אחרי שחבר מועצת העיר הרצליה, אלעד צדיקוב, פרסם את דבר חגיגות כריסמס וחנוכה משולבות בחט"ב יד גיורא בהרצליה ולאחר שבסיור ביום רביעי האחרון, התחייבה לטענתו מנהלת החטיבה, רונית כהן מתות, כי אין חגיגות או מיצגי כריסמס בבית ספרה - התברר היום (ראשון) כי אכן התקיימו מיצגים משולבים בסגנון זה בחטיבה. 

צילום: אלעד צדקוב

צדיקוב שהגיע למקום וצילם את החגיגות מסר מטעמו: "חבר המועצה הגיע הבוקר עצמאית ובהפתעה לבית הספר, כדי לבדוק כיצד נראית חגיגת חנוכה בבית הספר. להפתעת המנהלת להגעתו, הזכיר לה חבר המועצה כי טענה בפניו כי המיצגים יוצגו ביום שני. בפועל מסתבר שלא כך - היום יום ראשון. מכאן שהמיצגים או הוקדמו בכוונה (מה שפחות מסתבר), או שהמנהלת דיווחה דיווח שיקרי מלכתחילה כדי למנוע את ביקורי.

"ישנם דברים או יוזמות עצמאיות של מורים, כדוגמאת יוזמתה של המורה לאנגלית בחטיבת הביניים, לערבוב מסורות ישראל עם מסורות הגויים", המשיך צדיקוב. "לזאת קוראים טשטוש זהות יהודית של ילדי ישראל. אין לאף אחד זכות ולגיטימציה לשטוף מוחם ברוח נצרות, ברוח זרה, ברוח יוון. זהו חג חנוכה!".

צילום: אלעד צדיקוב

מעירית הרצליה נמסר בתגובה: "חנוכה הוא חג האור. אור שמאיר גם פינות נוספות בתחומי הידע והדעת. במסגרת 'הפסקה פעילה' הסבירה המורה לאנגלית לילדים שבמקביל לחג החנוכה חוגגים בעולם גם בני דתות שונות חגים אחרים - כמו למשל חג הכריסמס, והסבירה על מאפייני החג. עיריית הרצליה דוגלת באור ובנאורות ולא תיתן להחשיך את מערכת החינוך בעיר".