בית משפט השלום בהרצליה זימן אתמול (ראשון) את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט לדיון דחוף בבית המשפט ביום שלישי הקרוב (מחר), בעניין סגירת שדה דב בצפון תל אביב והאפשרות שהממשלה מסכלת ומפרה את ההסכם שעשתה עם בעלי הקרקעות בגוש המשפיע בין היתר על בניית אלפי יחידות דיור בהרצליה. 

צילומים: עמית שעל, יח"צ

כזכור, דחיית סגירת  את סגירת השדה מהווה הפרה של תנאי ההסכם שאומץ כהחלטת המדינה, ולפיכך היועץ המשפטי צריך להתייצב מחרתיים מול בית המשפט ולמסור את עמדתו בעניין.

כידוע, על הקרקע שבו נמצא כיום שדה דב בתל-אביב צפויות להיבנות 16 אלף יחידות דיור, וההערכות הן שכ-14 אלף יחידות דיור נוספות ייבנו בשטח הצפוני עד לגבול עם הרצליה (שלא נבנות כיום בגלל מיקומו של השדה). 70% מהשטח הכללי של השדה שייך למדינה ומיועד לבנייה של דירות ברות-השגה, שטחי מסחר ומלונאות.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון מיהר לתמוך בדרישה שלא לסגור את שדה התעופה, ולגבות את ההחלטה בחקיקת בזק שתעצור את פינוי השדה, ואף הצטרף עם עשרות ראשי רשויות לחתום על עצומה הקוראת לעצור לאלתר את סגירת השדה. 

העצומה בה חתום פדלון

הסיבה: מדיניתו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, לעצור את "טירוף הבניה" באיזור שיכביד על התשתיות העירוניות והתחבורתיות גם בהרצליה. 

בתגובה לתמיכתו של פדלון בהשארתו של שדה דב אמר חבר המועצה אייל פביאן: "אני מבקש להודות לראש העיר הרצליה, על החלטתו להציל את העיר אילת והעיר תל אביב, ולחתום על פניה לראש הממשלה מר בנימין נתניהו, לעצור לאלתר את סגירת שדה התעופה שדה דב. 

איל פביאן | צילום: דני שביט
"אני קורא לראש העיר לאמץ מיידית החלטה דומה, ולהעדיף את השארת שדה התעופה בהרצליה למען תושבי צפון הרצליה, תושבי העיר כולה ולמען הדורות הבאים, על פני בניית מגדלים עם 16,000 יחידות דיור בדחיפות בצפון הרצליה.