1. הרכבת קואליציה. להרכיב במהרה קואליציה רחבה ככל האפשר, שתאפשר לראש העירייה לממש את תוכניותיו ולנהל את העיר.

להשלים את הסלילה. שבילי אופניים בהרצליה | צילום: אסף פרידמן

2. פיתוח התחבורה. להקל את מצוקת הפקקים בבוקר ביציאה לכיוון אזור התעשייה, לכביש החוף, לכביש 531 ולנתיבי איילון.

לשפר את התחבורה הציבורית (כולל הקווים לבתי הספר); לשפר את הנגישות לתחנות הרכבת בהרצליה וברעננה; להתקין רמזורים חכמים; להשלים את סלילת שבילי האופניים; לאסור כניסה לרכב פרטי לאזור התעשייה. יש לחייב את חברות ההייטק בהסעות מרוכזות לעובדים. העירייה תעניק לחברות האלה הקלות בארנונה.

להגביר את הנוכחות המשטרתית בכל רחבי העיר ובכל שעות היממה, ובתוך כך, להגביר את הפיקוח על רוכבי האופניים החשמליים. להפעיל תחבורה ציבורית גם בשבת באמצעות מיניבוסים או מוניות שירות.

לשמור עליה. אפולוניה | צילום: יוגב עמרני

3. תוכנית המתאר. להמשיך ולשתף את כל תושבי העיר בגיבוש תוכנית המתאר החדשה, שתמנע גידול אוכלוסיית העיר במגדלי מגורים, למשל בשיכון דרום ובמתחם שדה התעופה; להמשיך את המאבק בתוכנית הבנייה הממשלתית בתע"ש ולקדם את הפרויקט האקולוגי באפולוניה (במקום מגדלי מגורים). 
להגביל את מתן ההיתרים לתמ"א 38 ולהתאימם לתוכניות הפיתוח של מרכז העיר: ביוב, תחבורה, חניה, מוסדות חינוך. לשדרג את תשתית התחבורה; להמשיך את המאבק נגד הרחבת מלון דן אכדיה בהתאמה לתשתית התחבורה והחניה; להתאים את התשתיות לקראת אכלוס פרויקט "הרצליה הילס"; לקדם את שדרוג רחוב סוקולוב.

4. מסחר בשבת. להמשיך את המאבק המשפטי לאישור חוק המרכולים העירוני.

להתקדם ולחדש. תיכון ראשונים | צילום: יוגב עמרני

5. לקדם מהפכה בחינוך. המשך מהפכת החינוך - הקמת עוד בתי הספר המתמקדים בחינוך למיומנויות המתאימות יותר למאה ה-21 (כמו תיכון הנדסאים, בית הספר נבון); להקים מסגרות חינוך חלופיות לבחירה (הרצליה בפיגור בהשוואה לשכנותיה); להקים בית ספר לילדים עם אוטיזם, לפתח מערך חוגים לילדים עם מוגבלויות, להקים מעון יום ומרכז תעסוקה למוגבלים מעל גיל 21.

לתת עוד מענה לתלמידים מצטיינים ומחוננים; להנהיג יום לימודים ארוך מהגנים עד כיתה ג׳; לבנות תוכנית להתנדבות בקהילה לכל ילד מגן חובה ועד תיכון; לסבסד לכל ילד בגן חובה חוג ספורט משולב (כמה ענפים, כך שיוכל לבחור חוג בשנים הבאות); להגדיל את היצע החוגים לבני נוער - למשל חוגי צילום, מדע, מחשב. להוזיל את חוגי הספורט המופעלים על ידי אגודת בני הרצליה. 

להשקיע במורים טובים לבתי הספר, בתכנון תוכניות לימוד עדכניות למאה ה-21, לעודד את התלמידים לפעילות חברתית ולפעילות בתנועות הנוער.

לקבוע סוף-סוף מיהו ועד ההורים העירוני היציג (שהעירייה מכירה בו ומנהלת את כל המגעים רק אתו).

6. תרבות. לבנות קאנטרי קלאב חדש, נוסף על הקאנטרי הוותיק - עיר בת מאה אלף תושבים זקוקה ליותר מקאנטרי אחד; להשקיע עוד בבני גיל השלישי ובתרבות הפנאי שלהם.

7. ספורט. להקים אולם ספורט מודרני עם 3,000 מקומות ישיבה לפחות; לחפש משקיעים חדשים למועדוני הכדורגל של מכבי והפועל הרצליה או לאחד אותם לקבוצה אחת - עירוני הרצליה - שתצליח סוף סוף לעלות לליגה הבכירה ולהביא כבוד לעיר.

לשדר לתושבים. ישיבת מועצת הרצליה | צילום: עיריית הרצליה

8. שקיפות. לשדר את ישיבות העיר באתר העירייה בזמן אמת, ולאסוף תגובות מהצופים; לעודד התנדבות בקהילה ובמוסדות למיניהם תמורת הנחה בארנונה.

הנגשת מידע לציבור: אחת לשנה לפרסם חוברת שתפרט את זכויותיהם של כל האוכלוסיות: ילדים, בוגרים עם מוגבלויות ובני משפחותיהם, הורים יחידניים, קשישים וניצולי שואה. 

9. שירות לתושב. להקים מוקד אינטרנטי של העירייה, שיאפשר לתושבים להודיע על מפגעים, ושסטטוס הטיפול במפגע יהיה "שקוף" לציבור; להרחיב את התחום שבו תקף תו החניה העירוני החינמי תוך שיתוף פעולה עם הרשויות השכנות. 

להחיות את המקום. חנויות סגורות ברחוב סוקולוב | צילום: אסנת גורארי טייב

10. מרכז העיר. לשפר ולשדרג את מרכז העיר הרצליה, ובכך להפוך אותו למקום שנעים יותר להסתובב בו, ולסייע לסוחרים המקומיים והוותיקים, הפועלים בו.