בזמן שתכניות הריאלטי שעוסקות ב"פורנו-אוכל" נמצאות בשיאן, ענף המסעדות המשיך גם בשנת 2018 לסבול מקשיים. על פי ההערכות נסגרו בשנה זו למעלה מ-800 מסעדות בישראל, בין היתר בגלל קשיים כלליים בענף ובראשם היטלים רטרואקטיביים על העסקת עובדים זרים.

מנת חומוס במסעדת כספי | צילום: אנטולי מיכאלו

בהרצליה היינו עדים השנה לפתיחת מספר בתי עסק בתחום האוכל, אולם ברוב המקרים מדובר היה ברשתות גדולות שנכנסו לעיר ולא ביזמים קטנים אשר באופן לא מפתיע חוששים מהשכירות הגבוהה והשוק התחרותי שמציעה הרצליה. כך למשל נפתחה מסעדת החוף "כספי" שממוקמת סמוך למלון אורכידאה ומפעילה כבר 12 סניפים בארץ, רובם בתל אביב.

גם מתחם סינמה סיטי גלילות שמחוץ לעיר זכה לעדנה מחודשת עם סיום השיפוץ בו ופתיחת בית קפה לנדוור, גלידת גולדה, מסעדת טרנטינו האיטלקית, מסעדת מקסיקנה וכן מתחם של אבולעפיה המיתולוגי.

נפרדים. סניף "עד העצם" הרצליה | צילום: עמית שעל

סגירתה של "עד העצם" – המסעדה הראשונה שנפתחה באזור התעשייה בעיר, הכתה גלים בקרב הקהל המקומי. המקום שפעל תקופת נצח במונחים של מסעדנות, התחרה והצליח למשך תקופה להתחדש ולהישאר רלוונטי. במתחם של עד העצם נפתח סניף נוסף של "עד העצם אקספרס", אשר מציע חלק מהתפריט המקורי בזמינות גבוהה יותר ובעלויות נמוכות יותר.

נפילתן ועלייתן של הקונדיטוריות

הרצליה רוויית המאפים לא באמת הייתה זקוקה למוסדות נוספים מהסוג הזה, אולם השנה החולפת הוכיחה דבר והיפוכו: ההרצליינים נוסטלגיים וההרצליינים טרנדיים. את הפוקוס גנבה ב-2018 ללא ספק "קונדיטוריית וייס" המיתולוגית. ההודעה על פתיחתו מחדש של אחד המוסדות הקולינריים תפסה את תושבי העיר, גם אלו שלא היו מחובבי הסברינות, בהתרגשות שיא. רבים חיכו לטעום מחדש את טעם הילדות.

אופיר וייס, אז ובפתיחת המסעדה | צילום: מתוך האלבום המשפחתי

האחראי לפתיחה היה אופיר וייס, בנו של הבעלים המקורים מאיר וייס. הקונדיטורייה נפתחה לקול תרועות בחודש מאי ומאות הגיעו כבר באותו יום כדי להתרגש ממאפים נוסטלגיים לצד חידושים בתחום הקונדיטורייה. המקום פעל כארבעה חודשים, עד שנסגר בחודש ספטמבר בנסיבות מצערות. וייס הבן חלה במחלה ולא הצליח להמשיך להחזיק את המקום, למרות החלום לפתוח רשת כלל ארצית.

פוקאצ'ה ב"גוד מורנינג סאנשיין" | צילום: שירן נורמן

המוסד הנוסף שעורר סנסצייה בעיר בשנת 2018 היה "גוד מורנינג סאנשיין" – מאפייה ראשונה מבית היוצר של רשת "בנדיקט" שנפתחה ברחוב אלתרמן בחודש אפריל. למרות המחירים הלא זולים, נהרו תושבי העיר וסקרנית מבחוץ למקום החדש ששמו הולך לפניו. בסניף, שעוצב בסגנון בולונז'רי צרפתי מוצעות פוקצ'ות מקוריות, קישים מסורתיים, פחזניות מקורמלות, עוגות וכל מה שאפשר לחלום עליו בשביל בוקר או ערב של שחיתות.

ואולי זה יהיה הטעם שימתיק את התחזית הלא אופטימית של ענף המסעדנות בשנת 2019.