עקב חריגה בתוכנית בניין עיר (תב"ע) בה נבנו יותר דירות מהמותר לפי התוכנית, עיריית הרצליה מסרבת לתת היתר בנייה לפרויקט האחרון של מחיר למשתכן בגליל ים. כך דווח הבוקר (שני) על ידי עיתון "כלכליסט".

שכונת גליל ים בהרצליה. צילום: עמית שעל

התוצאה: הקרקע לפרויקט האחרון, 260 דירות של החברות סלע נדל"ן ואיסתא נדל"ן  תקועה. הפרויקט כולל 180 דירות מחיר למשתכן שכבר בחרו דירות וחתמו על חוזים. היידה שיכולה לאשר את התוכנית כרגע היא הוועדה המחוזית שחריגה מהתכנית היא בסמכותה. 

"כלכליסט" מדווח כי במכתב ששיגרו ליו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב ולמתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון מבקשות עירית הרצליה ורשות מקרקעי ישראל לאשר את הפרויקט: "לאור התקדמות הפיתוח הרצינית במתחם מבקשות עיריית הרצליה ורמ"י, להגביר את יכולת הוצאת היתרי הבנייה בשכונה באופן שיכסה את כלל הדירות במגרשים".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה הגישה בקשה יחד עם רמ"י לשינוי השלביות לאחר קבלת חוות דעת מקצועית בנושא הניקוז. טיפלנו בכל הקבלנים בצורה שווה ותעדפנו את הוצאת ההיתרים לפי סדר הקליטה בוועדה". מרמ"י נמסר: "רמ"י עמדה במגבלת 1,700 הדירות שנקבעה בהחלטת הוועדה המחוזית. ועדת התכנון המקומית אישרה דירות נוספות בהתאם להקלת שבס. מכיוון שהוועדה המחוזית קבעה את המגבלה יש לתקן את האישור שנתנה בהקדם".