אולי בגלל ריבוי התלונות, אולי בגלל מספר התושבים העתידי ואולי בגלל שמדובר בשכונה ירוקה וייחודית החליטו בעיריית הרצליה לפתוח אתר ייעודי באינטרנט, יחיד ומיוחד, לשכונת גליל ים. 

צילום מסך של אתר גליל ים

מדובר באתר בו מצוי כל המידע הרלוונטי לתושבי השכונה בנושאי איזור מגוריהם: חינוך, תשתיות, מפה ועוד..

חלק מהפעילים בשכונות הוותיקות בהרצליה בירכו על הקמת האתר ויחד עם זאת הביעו תמיהה וביקורת מדוע דווקא שכונה זו זוכה לאתר ייחודי משלה, בעוד שכונות ותיקות כמו נווה עמל (השכונה הגדולה בהרצליה) ויד התשעה, ואפילו הרצליה הצעירה לא "זכו" לאתר משלהן.

פעילים בשכונת "נווה עמל" אמרו בסוף השבוע: "כל הכבוד על היוזמה ומדובר בצעד מבורך, אבל מדוע שכונת נווה עמל לא לא זכתה לכבוד הזה? מדובר באתר עירוני לכל דבר, במימון עירוני, אם העירייה מתכוונת לתת מידע על השכונה ולעזור לתושביה החדשים, שלא תשכח את תושביה הוותיקים. שכונת נווה עמל היא השכונה הגדולה ביותר בהרצליה, המקיימת חיי קהילה תוססים, ואירועי תרבות מגוונים. גם לתושבי נווה עמל מגיע לקבל מידע חיוני על החינוך בשכונה ועל התשתיות בה, וזה בלשון המעטה. כנראה שיש שכונות שוות ושוות יותר בהרצליה". 

חריפים בתגובתם היו פעילים משכונת יד התשעה (שביב) בעיר: "מדובר באפליה ברורה שזה רק ביטוי דיגיטלי שלה", אמרו הפעילים, "שכונת יד התשעה בהרצליה סובלת מזה שנים רבות מהזנחה כמעט פושעת, המשאבים מוקצים לטובת שכונות אחרות, שאולי מניבים כסף רב לקופתה של עיריית הרצליה. קשה להשתחרר מהרושם שמדובר באפליה גם על רקע סוציואקונומי". 

ראש עיריית הרצליה משה פדלון אמר "גליל ים הינה שכונה מתפתחת שתקלוט קהילה חדשה אל העיר והיא נהנית מתכנון מוקפד ואיכותי. האתר הייעודי הוא עוד נדבך ביישום  התכנון". 

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא ציין "האתר החדש הוא שירות עירוני נוסף שנועד לתת לעירייה כלים טובים ויעילים הן במתן השירותים לתושבים והן בהמשך הפיתוח של השכונה".

מעיריית הרצליה נמסר: "אתר גליל ים הוא בעיקר אתר למשפחות שאמורות להיקלט על מנת שניערך לקראתן בצורה מיטבית". 

לכניסה לאתר החדש לחצו כאן