גן ילדים | צילום אילוסטרציה: Pixabay

הורים לילדי גן בהרצליה גילו באחרונה, כי סייעת שפוטרה בעבר בעקבות תלונות רבות של אלימות מילולית נגד ילדים, הוחזרה לעבוד באחד הצהרונים של בית פוסטר. שרית שרעבי, אחת האמהות, חשפה את המידע ודרשה להוציאה מהגנים. "הגיע הזמן שהמערכת תפסיק לזלזל בתפקיד החשוב של סייעות בגנים", היא אומרת.

"אני לא מאשימה אף סייעת, או כל אדם שלא יודע לעבוד עם ילדים, אני מאשימה מערכת שלמה שנותנת יד וממשיכה להעסיק סייעת שיש נגדה תלונות אין-ספור על אלימות, ובכל זאת מעבירים אותה מגן לגן במקום לפטר אותה", אומרת שרעבי.

"מדובר בסייעת בצהרונים בעיר, שהיתה נוהגת לצעוק ולצרוח על חסרי ישע. היתה לה שפה אלימה והיא היתה רבה עם הגננות ועם הסייעות האחרות לנגד עיני הילדים. לפני שנתיים היא היתה הסייעת בגן של הבן שלי, ושמעתי אותה צורחת ומאיימת על ילדים. התנהגותה מפחידה אפילו אדם בוגר. ההורים ואני התאגדנו נגדה ודרשנו להוציאה מהגן.

"אמא אחת הוציאה את הילד שלה מהצהרון בגללה. יום אחד, כששמעתי על גן בעיר שהיא עובדת בו, נכנסתי לחצר הגן והשקפתי מבחוץ. שמעתי כיסאות נזרקים וצרחות איומות. נכנסתי לגן ודרשתי ממנה לעזוב או שאני מזמינה משטרה".

בעקבות העסקתה שוב באחד הצהרונים, אומרת שרעבי, כי "מדובר ברשלנות. אני קוראת לבית פוסטר ולעיריית הרצליה להסתכל להורים בעיניים, ולענות על השאלה: איך הם מתעלמים מכל כך הרבה תלונות?"

שרעבי החליטה לחשוף את המידע בפני ההורים, והרשת געשה. עשרות הורים פנו אליה. לדבריה, "הנהגת ההורים התערבה, ופנתה להנהלת העיר ולבית פוסטר כדי להוציא אותה מהגן. הצעד הראשון הצליח ואני שמחה.

יש לי ביקורת עצומה כלפי המערכת. למה לא משלמים שכר גבוה יותר לסייעות ולגננות, כדי להביא כוח אדם איכותי יותר? אי אפשר להביא כל אחד לעבוד עם הילדים שלנו".

מוועד גני ההורים נמסר: "מבירור המקרה נודע לנו כי מדובר באשת צוות אשר הועברה כבר בין מספר צהרונים בעבר. לאור חילוקי הדעות הוחלט בוועדת היול"א כי ייערך תהליך בירור ובדיקה מקיפים בהובלת הגורמים המקצועיים בעירייה. בעקבות כך הוחלט כי כרגע המובילה תסיים את תפקידה בגן".

מבית פוסטר נמסר: "הנושא טופל בשיתוף ההורים ולשביעות רצונם".