לא היה חלום ילדות. סגן נ' מהרצליה | צילום: דובר צה"ל

גאווה: סגן נ' (21) מהרצליה, בוגר תיכון הראשונים, יסיים ביום רביעי הקרוב את קורס הטיס היוקרתי של צה"ל וישובץ לתפקיד נווט קרב.

נ', שמסיים את הקורס במחזור 177, נולד וגדל בצפון הארץ. הגיע להרצליה כשהיה בכיתה ז' ולמד בתיכון הראשונים. במקביל לקח חלק בשבט הצופים רשפים, שם הדריך ילדים עם צרכים מיוחדים. על ההחלטה ללכת לאחד הקורסים הקשים בצבא, הוא אומר: "החלטתי עוד לפני הגיוס לשרת במקום שהכי יצטרך אותי, במקום הכי קרבי שאני יכול - מקום שאני יכול לתרום בו הכי הרבה למדינה. עשיתי מיונים לטיס ובמקביל עשיתי מיונים אחרים סיירות ומודיעין. החלטתי שאני משקיע, לא משנה באיזה תחום זה. אחרי שהתקדמתי במיונים של הטיס המשכתי שם עד הסוף והנה אני, הגעתי לאן שהגעתי".

חלום ילדות?

"דווקא לא. אני לא מהילדים שחלמו להיות טייסים מגיל 0, אבל עכשיו אני מאוד גאה בעצמי. הקורס היה קשה, לפעמים יותר ולפעמים פחות, בעיקר מאתגר. הקושי שלי הוא לאו דווקא הקושי הפיזי. לי היה יותר קשה הפן המנטלי, לא לראות את המשפחה הרבה זמן ולא להיות בקשר עם החברים מהבית. קשה לראות את החברים משתחררים, נוסעים לחו"ל, עובדים בכל מיני עבודות, ואני עדיין בצבא. זה משהו מאוד מאתגר, אבל אני מאוד מעריך את המקום שאני נמצא בו. לא סתם הגעתי לצבא, היתה לי מטרה לתרום ולעשות את הטוב ביותר שלי, וזה הכי חשוב בעיניי".

נ' שובץ לתפקיד נווט קרב. "אני מאוד שמח על התפקיד שקיבלתי והמקום שאני נמצא בו. התגייסתי בגלל ערכים ובגלל אני חולם שהאחיין שלי הקטן יגדל בלי איומים, יגדל בשקט ובשלווה. אם אני יכול לתרום לזה אפילו קצת, בשביל זה אני פה".

מה אתה מאחל לעצמך?

"להמשיך את השירות הצבאי בדרך טובה, ליהנות מהדרך ולהיות שם כשצריכים אותי. במהלך הקורס סיימתי תואר במתמטיקה ומדעי המחשב, אולי בהמשך לעסוק בתחום החינוך, אולי להיות מורה. אני עוד חושב על זה".