קבלו ח"ח | צילום: דובר צה"ל

הפרסום השנתי המסורתי של צה"ל הבוקר (שלישי) אודות נתוני הגיוס והשירות בישראל, חשפו נתונים אופטימיים להרצליה אשר נמצאת במגמת עלייה בהשוואה לשנה שעברה. עם זאת, ברוב הפרמטרים העיר נותרה מאחור בהשוואה לשכנותיה באזור השרון. את ההישג המרשים ביותר רשמו הנשים שהצליחו להתברג לעשירייה הראשונה - נתון שנחשף באופן אירוני דווקא ביום בו אלפי נשים צפויות לצאת להפגין על זכויותיהן. 

הנתונים מתייחסים לשנתון של ילידי 1997, שהתגייסו בשנת 2015 ומשתחררים השנה. המיקום הסופי ברשימה נקבע על ידי שקלול שיעור הגיוס (50%), שיעור המיצוי לקצונה (25%) ושיעור אופי השירות בקרב נשים וגברים (25%).

בקרב הדירוג הכללי של גיוס ושירות הגברים, מוקמה הרצליה במקום ה-16, עלייה של חמישה מקומות בהשוואה לשנה שעברה, עם שיעור הגיוס העומד על 86.2%. 43.6% מהצעירים בעיר שירתו בתפקידי לוחמה ותפקידים משמעותיים נוספים. 7.1% יצאו לקצונה.

נתוני הגיוס והשירות של הגברים - דובר צה"ל

למרות העלייה בנתונים, השכנות בשרון עקפו את הרצליה בסיבוב. רעננה הגיעה למקום החמישי, רמת השרון למקום ה-13 וכפר סבא למקום ה-14.

כאמור, התוצאה המרשימה ביותר נרשמה בקרב הנשים, שהגיעו למקום העשירי בטבלה, לאחר עלייה של ארבעה מקומות בהשוואה לשנה שעברה. אחוזי הגיוס בקרב הנשים הם 82.5%, 88.6% שירתו שירות קרבי או שירות משמעותי אחר ו-6.2% שירתו כקצינות.

בבחינת ערי המרכז בלבד, הרצליה ממקמת במקום התשיעי הכללי. מקום אחד מתחת לכפר סבא ומקום אחד מעל כפר יונה.