גאולה כהן | צילום: אלכס קולומויסקי

חברת הכנסת לשעבר גאולה כהן הלכה אמש לעולמה בגיל 93 ותובא היום (חמישי) למנוחות בשעה 13:30 בהר הרצל בירושלים. המשפחה תשב שבעה בבית גיסתה, ברחוב יצחק בן צבי 96 בהרצליה.

בנה, השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי, ספד לאמו: "בצער עמוק אני מודיע על פטירת אמי היקרה, גאולה כהן, לוחמת חרות ישראל משחר נעוריה ועד יומה האחרון. זכיתי לגדול במחיצת אשה דגולה, שכל חייה היו קודש לשלמות המולדת, לקיבוץ גלויות ולחינוך דור העתיד. אהבתה לעם לא האפילה על אהבתה כאם ומסירותה כסבתא לעידן, מתן, סתיו וליאב.

"אמי זכתה להיות לוחמת חירות ללא מדים, אבל כפי שאמרה תמיד, גם לאחר שמשאלתה הוגשמה ועמה זכה לעצמאות, היא לא פשטה את המדים. עד יומה האחרון נאבקה למען שלמות המולדת, אחדות העם וקיבוץ גלויות, אבל לרגע לא פסקה להיות אם אוהבת וסבתא אהובה. חסרונה יורגש לא רק במשפחתנו, אלא בלב העם שלמענו נלחמה ושתמיד החזיר לה אהבה. יהי זכרה ברוך!", כתב הנגבי.

גאולה כהן | צילום: אלכס קולומויסקי

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ספד לה: "האש היוקדת של גאולה כבתה הלילה. לוחמת חירות ישראל ברובד העמוק של הרעיון, שהייתה לי ולכולנו להשראה. אנו נלך לאור האש הזו בשבילים שסללה ובזכות פועלה - במחתרות, בפעילות למען ההתיישבות כמחוקקת וכפרלמנטרית. נוחי על משכבך בשלום גאולה יקרה. תנחומינו למשפחתך בצער הגדול, צער לאומי של ממש".

"קולה של גאולה כהן לא יידום", צייץ ראש הממשלה בנימין נתניה בטוויטר. "תמיד ננצור את זיכרון פועלה הכביר למען חירות ישראל ואת מסירותה ואהבתה לארץ ישראל. היא שייכת לדור הנפילים ותישאר תמיד זכר ומופת לנו, ממשיכי דרכה".