רגעים דרמטיים עברו היום (שני) בשעות הבוקר על כוחות ההצלה בהרצליה. גבר כבן 35 נכנס לים בחוף לא מוכרז, בין חוף זבולון לחוף השרון, כשבידיו סכין. על פי הערכות ראשוניות ניסה כנראה לשים קץ לחייו.

צילום אילוסטרציה: עידו ארז

פקח של העירייה שהגיע למקום והבחין באיש, הזעיק את כוחות ההצלה. בתוך זמן קצר הגיעו למקום מצילים מחוף השרון הסמוך (אשר פעיל גם בעונת החורף) וכן כוחות השיטור הימי. יחד הצליחו להביא את האיש לחוף מבטחים.

הוא היה נסער וזועם, דיבר בצורה לא ברורה", משחזר המציל עומרי אלבז. ”חששנו שהוא עלול להוות סכנה לעצמו ולסביבה. הוא עמד כ-70 מטר מהחוף, בתוך הים. נעזרתי בסאפ והתחלתי לחתור לכיוונו. יחד עם שוטר מהשיטור העירוני הצלחנו לשכנע אותו שמה שהוא רוצה נמצא על החוף. הוא התרצה, הכניס את הסכין לכיס ועלה לאסדה של אופנוע הים”.

הנסיעה הדרמטית הייתה קצרה אך טעונה בחששות. “היה חשוב לנו שלא יסכן את עצמו או אותנו. לכן ברגע שהגענו לחוף, זינקנו עליו כדי שלא יכניס את היד שוב לכיס. שלפתי את הסכין והשוטרים ביצעו מעצר”.

מה היו התחושות שלכם תוך כדי?

תחושה של זהירות. ברגעים כאלה אני פועל מתוך אינטואיציה. זו סיטואציה לא נעימה. כואב הלב לראות אדם במצב כזה. אני רוצה להודות לכוחות השיטור הימי וגם לצוות ההצלה טל כהן, אמיר רוזיליו, יעקב שמש וששון שמש, שנתנו גיבוי לביצוע המשימה".