ביום חמישי, 27 ביוני 2019, יתקיים טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל האוויר בחצרים.

צילום: דובר צה"ל

בטקס "מסדר כנפיים" יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס הטיס מחזור 178 והוא יתקיים בסימן 50 שנים למלחמת ההתשה ובמעמד ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב- אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל- האוויר, אלוף עמיקם נורקין. הקורס נחשב כקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה"ל, כשאורכו 36 חודשים, ובין מסיימיו סגן י', נווט קרב, מהרצליה. 

 י' הוא בעל תואר במדעי המחשב המתגורר בהרצליה. הוא למד בתיכון בהרצליה והרחיב פיזיקה, מדעי המחשב וההנדסה. אוהב לנגן בגיטרה ולקח חלק פעיל ומשמעותי בקבוצת הרובוטיקה שבבית ספרו והשתתף בתחרויות בתחום.

מכיתה ח'- ט' היה חניך ומכיתה ט'- יב' היה מדריך בתנועת הצופים בעירו ואף יצא לשנת שירות מטעם התנועה בגדרה. התנועה היא תנועה חברתית כלל עולמית ומטרתה לפתח אנשים צעירים גופנית ורוחנית כך שהנוער יוכל לקחת מקום מועיל יותר בחברה.

י' עשה שנת שירות בביה"ס ניצנים ובמועדונית "כלנית", במסגרתה עבד עם ילדים בעלי בעיות נפשיות.

י' מספר שלהיות צוות אוויר תמיד משך ועניין אותו, אך יחד עם זאת ידע שיעשה תפקיד משמעותי בצבא גם אם לא יהיה צוות אוויר. הוא התמיין לקורס הטייס ולמודיעין בו זמנית ולבסוף התקבל לקורס הטייס.

למפגש מח"א (מפקד חיל האוויר) הוא הזמין את אחיו הקטן, איתמר, אשר קטן ממנו בשנתיים. י' מציין כי יש בניהם קשר הדוק ומיוחד,  איתמר, בן 19 חייל משרת בחיל התותחנים.

י' מספר כי בהסבה לצ'ק נווטים הרגיש כי רגע משבר ורצון לפרוש היות והוא לא עבר פעמיים ולאחר מכן גם חבריו הקרובים הודחו מהקורס. היה לו קשה להתמודד עם תחושות הכישלון והשאלה מדוע חבריו הודחו והוא לא.

בקורס הטייס י' לא אהב את חלק הטירונות ואהב במיוחד את השלב הראשוני משום שבו מתחילים לטוס. היות והוא במגמת נווטי קרב ההתקדמות בסילבוס הייתה מהירה וכיפית עבורו.

אביו של י', נוי בן 54, נגד במיל' הוא מנהל מכלול משא ומתן מטכלי ובעבודתו כאזרח הוא נותן כלים לחברות וארגונים שונים בניהול משא ומתן.

אמו של י', אורנה, בת 53, עבדה עד לא מזמן בעיריית הרצליה. י' הבכור ולו שני אחים קטנים. איתמר בן 19 חייל בחיל התותחנים ועילי.