עושה חיל: השחקן ההרצלייני טום מרסייה, שעלה לכותרות ברחבי העולם בזכות תפקידו הראשי בסרט "מילים נרדפות" מאת נדב לפיד, לוהק לסדרה חדשה של רשת HBO.

טום מרסייה. צילום: פרטי

את הסדרה, שתיקרא We Are Who We Are ("אנחנו מי שאנחנו") כתב ויביים יוצר הקולנוע האיטלקי לוקה גואדנינו, ויככבו בו לצד מרסיה גם פרנססה סקורסזה, בתו של הבמאי מרטין סקורסזה, הראפר קיד קאדי, קלואי סביגני, אליס ברגה ורבים נוספים. העלילה תגולל את סיפור התבגרותם - וככל הנראה התאהבותם - של שני צעירים אמריקנים, שמתגוררים עם הוריהם בבסיס צבאי אמריקני באיטליה.

טום מרסייה נולד בתל אביב למעצב השיער מישל מרסייה ורונית סילברשטיין. בגיל שנתיים עבר עם משפחתו להרצליה. מגיל שש החל להתאמן בג'ודו מקצועי וקיבל מדליות על ביצועיו, לאחר מכן למד בתיכון חדש בהרצליה ובבית הספר למשחק של יורם לווינשטיין.  למרות שבסרט טום מדבר צרפתית תופתעו לדעת שעד לפני הליהוק המוצלח הוא לא ידע לדבר בשפה הרומנטית.

למרות התשבחות שממטירים עליו המבקרים מכל העולם, שהגיעו לשיא כאשר כונה על ידי איגוד המבקרים הצרפתי כמרלון ברנדו הבא, בארץ הוא אמנם זוכה לשבחי המבקרים אבל אצל חלק מהציבור הוא לא מתקבל באהבה. טום, שחי על קו פריס הרצליה,כבר "זכה" לקבלת פנים צוננת כאשר בעקבות משחקו בסרט מכנים אותו "סמולן': "הם אפילו לא ראו את הסרט וישר מתייגים אותי".