תושבי רחוב אבן עזרא בהרצליה מתלוננים, כי החניות הציבוריות הפנויות ברחוב נתפסות לטובת פרויקט הבנייה זרובבל, וכי המצב נמשך כבר יותר מחצי שנה.
רחוב אבן עזרא. "זה מרגיז" | צילום: פרטי"אין לתושבי הרחוב איפה לחנות", טוענת אריאל טודריה, תושבת הרחוב. "הקבלנים של אתר הבנייה זרובבל הסמוך תופסים כמה חניות ברחוב שלנו, לטובת רכב עבודה, כי אין לאתר חניה מסודרת. הבנייה החלה לפני יותר מחצי שנה, וקבלני הבנייה משריינים את החניות ברחוב באמצעות חביות ענקיות, שמוצבות על הכביש ואינן מאפשרות לתושבים לחנות שם. היו מקרים ששריינו את החניות כבר בימי חמישי, לכל אורך סוף השבוע. מדובר ברחוב שלבתים בו בו חניות פרטיות. כל התושבים חונים בחניות המסומנות באפור לאורך הרחוב, ובמצב הזה נותרנו בלי אפשרות לחנות ליד הבתים".
פניתם לעירייה?
"פניתי לעירייה וקיבלתי תגובה מהירה שהנושא טופל. באמת באותו היום הזיזו את החביות והרחוב שוב התפנה, אבל תוך פחות מ-24 שעות החביות חזרו וחסמו את החניות מחדש. כל פעם כששכן מתלונן, לפתע החביות נעלמות, אבל אחרי זמן קצר הן חוזרות. אני לא מבינה למה לא נותנים קנס לקבלנים ומסתפקים באזהרות. צריך למנוע את המצב הזה. כבר כמה פעמים נאלצתי לחנות בחניון של בית הקברות ברחוב פינסקר, זה מרגיז".
לדברי אמיר, תושב הרחוב, "לא די בכך שבמשך יותר מחצי שנה פרויקט הבנייה פוגע באיכות החיים של התושבים ברחוב אבן עזרא, בגלל הרעש והלכלוך, אלא שגם הקבלנים משריינים לעצמם מקומות חניה על חשבון התושבים. פניתי למוקד העירוני כמה פעמים, ותמיד נמסר לי שהנושא טופל, אבל בפועל המצב חוזר על עצמו. אילו היתה אכיפה מסודרת וקבועה, הקבלן היה מפסיק לתפוס את מקומות החניה של התושבים".
מעיריית הרצליה נמסר: "הפקחים מגיעים, מגיבים ורושמים דוחות. אנחנו חוזרים ומבקשים מהציבור להודיע לנו בזמן אמת על אירועי חניה אסורה, וצוותי פיקוח יגיעו למקום באופן מיידי".
תגובת הקבלן לא התקבלה עד סגירת הגיליון.