חונה במקום אסור. צילום: פרטי

לפני חודש, כפי שפורסם ב"מיינט הרצליה", נתפסה ניידת פיקוח ואכיפה של עיריית הרצליה חונה באדום לבן. העירייה מסרה אז בתגובה שנרשמה הערה (בלבד) לאותו פקח. המקרה חזר על עצמו גם ביום שישי ה-1 לחודש כאשר ניידת פיקוח ואכיפה נוספת של העירייה נתפסה כשהיא חונה באזור המיועד לרכבי חרום בלבד ברחוב שדרות רוטשילד.

צילם את התמונה תושב העיר, אשר כשהוא חנה בניגוד לחוק לפני כשנה בשל מצוקת החנייה בעיר, נקנס וערעורו לא התקבל. הוא שלח תלונה אל נציגת תלונות הציבור בעירייה, שלומית כנרי. "בתגובה נאמר לי שמנהל מחלקת האכיפה הורה לתת דו"ח לנהג הרכב המדובר. קשה לי להאמין שזה אכן יקרה. ביקשתי לראות הוכחה ולא נעניתי", הוא מספר.

צילום: פרטי

"אני גר ברחוב הניצנים בעיר ולפני שנה הגעתי עם הרכב הפרטי שלי לחנות ברחוב, במקום המיועד לתושבי הרחוב בלבד, הייתי עם שני הילדים הקטנים שלי ברכב והיה זה ערב קר מאוד. במשך 20 דקות חיכיתי שתתפנה חנייה ואפילו חיפשתי ברחובות הסמוכים אבל לא היה אפילו מילימטר פנוי אחד. בלית ברירה חניתי צמוד לבניין שלי, על המדרכה, כאשר רבע גלגל נוגע בסימון האין-חנייה. זאת, יש לציין, להבדיל מהרכב של העירייה אשר חונה כולו על הסימון.

"דייר הזמין פקח שבלי לחשוב פעמיים נתן לי דו"ח על סך 250 שקלים, כאשר מאחוריו עומד רכב נוסף על המדרכה שלא קיבל דו"ח ותוך שהוא מתייעץ טלפונית עם הממונה עליו האם לתת דו"ח או שלא!. צילמתי את זה, כי מסתבר שהפקחים מבצעים אכיפה בררנית לפי מה שבא להם המנוגדת לחוק ולהיגיון. העיקר להכניס כסף לעירייה בכל הזדמנות. הרכב שלי לא הפריע לאף אחד וגם לא חסמתי את היציאה במחסום. כתבתי מכתב ערעור לתובע העירוני, הוא לא התייחס. נאלצתי לשלם את הקנס.

אכיפה סלקטיבית. צילום: פרטי

"ברחוב שלי יש שלט שמגביל את החנייה לבעלי תו אזורי 1, כלומר לתושבי הרחוב. מחלקת הפיקוח לא אוכפת את החוק הזה, אפילו לא קיימת מדבקה מתאימה במחלקת האכיפה, והמדרכה לא מסומנת באף צבע התואם לאזור מוגבל בחנייה. בגלל שלא מתבצעת אכיפה אני לא מצאתי חניה ברחוב שלי וקיבלתי קנס".

התושב קורא לכל תושבי הרצליה אשר חוו אכיפה סלקטיבית/בררנית להצטרף אליו להגשת תביעה ייצוגית: michabm@walla.co.il