רחוב הרב מימון. "אין איפה להעמיד את המכוניות" | צילום: פרטי
ברחוב הרב מימון בהרצליה עומד זה שנתיים אתר בנייה, שמאחוריו פרויקט תמ"א נטוש, לאחר שהקבלן פשט את הרגל. באחרונה התחילו עבודות תמ"א נוספות בשניים מהבניינים ברחוב, מה שגורם לטענת התושבים למצוקת חניה קשה ברחוב.
"אין כלל מקומות חניה ברחוב", טוען תושב הרחוב. "פשוט אין איפה להעמיד את המכוניות. לדיירי שלושת הבניינים המדוברים כבר אין חניה בבניין, והם מצטרפים לשאר הדיירים שחונים ברחוב. אין חניון קרוב אלינו והצפיפות גבוהה כל כך, שאנחנו נאלצים לחנות על המדרכות, ואז אנחנו מקבלים דוחות. לפני חודש, אני ועוד שני דיירים מהבניין שלי קיבלנו דוחות על סך 250 שקל כל אחד". 
מה תעשה?
"אני מתכוון לערער על הדוח שקיבלתי, כי יש ברשותי תמונות שמוכיחות שכל החניות ברחוב תפוסות, ועשרות כלי רכב חונים על המדרכה, כי אין שום מקום אחר להחנות בו. בנוסף, בעקבות עבודות התמ"א שהופסקו, המדרכה ברחוב שבורה, וחלקים נכבדים ממנה לא מרוצפים. המצב הזה נמשך שנתיים, ונראה כי אין לאף אחד כוונה לתקן את הרחוב. בינתיים ממשיכים לעשות עוד פרויקטים ברחוב, בלי שפתרו את בעיית אתר הבנייה הנטוש, ומצוקת החניה החריפה מאוד".
לדבריו, "בקצה הרחוב יש שני גני ילדים. בשעות איסוף הילדים מגיעים עשרות מכוניות של הורים לאסוף את ילדיהם, הם תופסים את כל החניות הבודדות וחוסמים את הכניסות לבניינים שלנו. אני מבין שהם באים לקחת את הילדים, אבל מצד שני, אני, כדייר שרוצה להגיע הביתה, מוצא את עצמי במצב שאין לי איפה להעמיד את המכונית בקרבת הבית. מדובר ברחוב חד-סטרי ללא מוצא, וכולם פה חונים אחד על השני".
"אמא שלי, שהיא אשה מבוגרת, מתקשה ללכת ברחוב, כי כל המדרכות בו שבורות ולא מרוצפות, וכבר פנתה לעירייה במכתב תלונה", מספר תושב אחר. "העירייה מעבירה את האחריות לקבלן שנטש את הפרויקט, ולנו התושבים זה לא עוזר, כי קבלן שפשט את הרגל לא יבוא לתקן את המדרכה. זאת העירייה שצריכה לדאוג לאיכות חיי תושביה".
מעיריית הרצליה לא נמסרה תגובה.