תושבים רבים העתידים להתגורר בשכונת גליל ים החדשה בהרצליה בחודשים הקרובים פנו השבוע ל"מיינט הרצליה" בנוגע לאנטנה סלולארית פעילה המוצבת ברח' הרב קוק 99.

האנטנה "מעל" גן הילדים. צילום: פרטי

יעל משה שקד, תושבת השכונה: "במרחק של פחות מ-100 מטרים מבנייני מגורים ניצבת לה אנטנה סוללארית פעילה וגרוע מכך היא מומוקמת בסמוך לגן ילדים שהקימה העירייה.

"הדבר נוגד את התקנות והעירייה מתנערת מאחריות ואומרת שהדבר קשור במשרד להגנת הסביבה בלבד. זה מקומם מאוד לאור התפארות העירייה בהשקעתה הרבה בשכונה החדשה, תוך שבמקביל היא למעשה מסכנת את בריאות תושביה ובכוונתנו לצאת במחאה בהיעדר שיתוף פעולה מצדה.

"אמנם בעבר היו שם פרדסים, אך מרגע שהאדמה אושרה לבנייה ואיכלוס, על העירייה לתבוע מחברות הסלולאר להעתיק את מיקום האנטנה לאלתר ונכון לעכשיו אנו זוכים להתעלמות מוחלטת". 

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "הגורם המאשר היתרי ההקמה וההפעלה של אנטנות סלולריות הוא המשרד להגנת הסביבה. כחלק מאישורי ההפעלה, נדרש מהחברה הסלולרית לבצע בדיקות קרינה המאושרות על ידי המשרד להגנת הסביבה. העירייה מבצעת בדיקות קרינה בכל מוסדות החינוך ותבצע מדידת קרינה גם במוסדות הציבור הנמצאים בקרבת הבניין המדובר. היה ותהיה חריגה מהמלצות המשרד להגנת הסביבה, עיריית הרצליה תפעל בכל האמצעים העומדים לרשותה להסרת המיפגע. חשוב לציין בהקשר זה שבניין בזק עליו נמצאות האנטנות עומד בפני הריסה".