מרכז הסחר המקוון | צילום: דוברות דואר ישראל

תחום הסחר המקוון ממשיך לשבור שיאים בישראל. מנתוני חברת דואר ישראל לסיכום שנת 2018 עולה, כי למעלה מ-65 מיליון חבילות נמסרו השנה מחו"ל במשקל כולל של 14,100 טון. זאת בהשוואה ל-61 מיליון חבילות שנמסרו בשנת 2017. בתוך כך הרצליה מדורגת במקום ה-7 בארץ בהזמנת חבילות ביחס לגודל האוכלוסייה, עלייה של ארבעה מקומות בהשוואה לשנה שעברה. בסך הכל הזמינו תושבי העיר 1.1 מיליון חבילות – 10.39 חבילות בממוצע לאדם. יש לציין כי החישוב לא כולל חבילות המועברות באמצעות חברות פרטיות אחרות.

תל אביב היא העיר שתושביה הזמינו הכי הרבה חבילות גם בשנת 2018, עם 5.1 מיליון חבילות. באופן לא מפתיע, Ali Express ו-eBay הם אתרי הקניות הפופולריים בקרב ישראליים. אחריהם: אמזון, נקסט, אסוס, אתר הגאדג'טים Gear Best ואתר הגאדג'טים והאלקטרוניקה הסיני עם הכתובת הישראלית Geek buying.co.il. עוד עולה כי עלי אקספרס הוא האתר המוביל בהזמנות, כאשר 50% מההזמנות כיום לישראל מתבצעות באמצעותו. אמזון, נקסט ואסוס הציגו את הקפיצה הגדולה ביותר מבין האתרים המובילים השנה.

מנכ"ל דואר ישראל, דני גולדשטיין "עולם הסחר המקוון בישראל עשה קפיצת מדרגה נוספת השנה. הישראלים אימצו את הכלכלה הדיגיטלית ושינו את הרגלי הצריכה שלהם, כאשר הצרכן הישראלי כיום נבון יותר, מתוכנן יותר, משווה מחירים ומחפש את העסקה המשתלמת עבורו. לראיה אנו רואים השנה עליה דרמטית במשקל הפריטים המוזמנים מחו"ל, והזמנה של יותר פריטים גדולים ויקרים יותר".

הערים ה"מכורות" להזמנות | אינפוגרפיקה: דואר ישראל