על פי החלטת הנהגת ההורים העירונית, מחר (יום שישי) ישבתו החטיבות בכל רחבי העיר, לאות תמיכה במחאת הנגיד.

הכיתות בחט"ב הנגיד השבוע. צילום: הנהגת הורים

שלומי קרמר, יו"ר הנהגת ההורים בחטיבה: "הצלחת השביתה מייצגת את מהותו של השינוי בתפיסת מערכת החינוך במאה ה-21 — ההורים והילדים לא מוכנים ללכת אחורה, ולא ישלימו עם ביטול מתווה שישי יצירתי".

והוא מוסיף: "גם התנהלות הרשויות לאורך הדרך היא לא דבר שנוכל להסכים לו. העירייה טענה לכל אורך הדרך שהיא לא צד בעניין, ואילו משרד החינוך טוען כי מדובר בהחלטה משותפת. מה האמת? המנהלת הונחתה להגיש בקשה להמשיך לעבוד במתכונת שבה עבדה 16 שנה, אך לא היא הייתה צריכה להגיש את הבקשה, אלא העירייה. מנהלת המחוז התירה לראש העירייה להגיש ערר. עד עצם היום הזה הערר לא הוגש. לטענתו של ראש העירייה, משום שמנהלת המחוז הודיעה לו שאין טעם להגיש, כי הערר יידחה בכל מקרה. הגענו למקום שבו צריך לעצור, ולמחות שככה לא עושים חינוך. אנחנו קוראים לראש העירייה להפעיל את מלוא משקלו מול צמרת משרד החינוך, כדי לפתור את המשבר".

מהעירייה נמסר: "האחריות והסמכות להחליט בנושאים אלה היא של משרד החינוך בלבד. ראש העירייה זימן את התלמידים ואת ההורים לדיון כדי לשמוע את טענותיהם ולבחון את הסוגיה. ראש העירייה הביע רצון לשמור על המצב הקיים. לצערנו משרד החינוך שלל את בקשתו".