ביום רביעי (מחר) תשבות חטיבת הנגיד, ובמקום לימודים יתקיימו רק פעילויות מתוכננות יצירתיות שאינן חלק מתוכנית הלימודית השגרתית: החזרות למסיבת הסיום בשכבת ט', וסיורים מתוכננים מחוץ לבית הספר. למעט אלה תושבת כל פעילות הלימודים בין כותלי הנגיד.

צילום: ועד הורי חט"ב הנגיד

ביחס להשבתה מחר נמסר מהנהגת הורים: "אנו נחרדים מהעמדה החינוכית שנוקטות הרשויות במשבר, ממערכת ההשתקה, ההתנכלות והאיומים המופעלת על מורים ועל ילדים. אנחנו מצרים על כך שבמקום להצעיד את הנגיד קדימה, הרשויות האמונות על חינוך ילדינו בוחרות לפעול באופן כוחני ושרירותי. שביתה היא זכות יסוד במדינה דמוקרטית, לא הרשויות קובעות אותה, ולכן הן גם לא יכולות לבטלה. קהילת הנגיד לא תוותר: אנחנו עם הפנים לעתיד, לא נחזור אחורה.

יש לציין, כי בסוף השבוע נערכה ישיבה עם ראש העירייה, המנכ"ל וסגניתו. ראש העיר התחייב שאם יסופקו לו המסמכים המאשרים שהמעבר לחמישה ימי לימודים נעשה בראשיתו באישור הרשויות - הוא יעמוד לצד ההורים באופן מוחלט.

לדברי הורים, ראש העיר קיבל את כל המסמכים הזורעים אור על השתלשלות האירועים. בתחילה זכתה החטיבה לכל האישורים הנדרשים בהליך ארוך ומנומק, ובשנים שאחר כך, ביקשה אישור הארכה פורמלי מקוצר מדי שנה. משנה לשנה הפך האישור טכני בלבד, עד שהיה להסכמה שבידיעה. כל הרשויות ידעו על מבנה הלימודים בנגיד, והחטיבה פעלה בִּרשות - בדומה לבתי הספר העל-יסודיים האחרים בעיר.

כזכור, ביום שישי האחרון שבתו כל החטיבות בהרצליה לאות הזדהות עם מאבק הנגיד. השביתה זכתה להצלחה. "זהו מפגן אחדות ותמיכה מרשים, ואנחנו נערכים בכוחות משותפים להמשך", מסרו הורים. 

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.