ביציאה מאיזור הההיטק באזור התעשייה בהרצליה נתלה השבוע שלט ענק עליו נכתב: שירות הביטחון הכללי: ?Israelneedsu.com – Are you good enough.

צילום מתוך סרטון השב"כ

בדיקה קלה העלתה שמדובק בקמפיין גיוס של אנשי סייבר, מהנדסים ומתכנתים, שמוזמנים להכנס לאתר Israelneedsu.com שם ימצאו חידה אתגרית לא פשוטה אותה ייצטרכו לפתור, והיא תהווה את מבחן הכניסה הראשון לגיוס היוקרתי. 

האתגר נוצר על מנת למצוא את המעטים המסוגלים לפתור אותו, ומורכב ממספר שלבים ותחומי עיסוק הקשורים בעולם הטכנולוגיה המתקדמת. המשימות באתגר נוגעות לעשייה הטכנולוגית של שירות הביטחון הכללי, ונותנות דגש על החיבור שבין טכנולוגיה מתקדמת לבין עולם מודיעיני ומבצעי. על פי נתוני השירות, מאז פרסום הקמפיין בוצעו עשרות אלפי ניסיונות לפתור את האתגר, ולמרות זאת, אף גולש עדיין לא הצליח לפתור את כל שלבי החידה.

מהארגון נמסר על מטרת הקמפיין: "לצד ההתעצמות הטכנולוגית, מבוצעים בשירות שינויים ומהלכי התחדשות בגזרות העשייה המגוונות שלו. כך, ב-2017 הגיע מספרם של עובדי הטכנולוגיה, הסייבר ו-IT לכ-25% מעובדי הארגון. כלל המערכים שדרגו את יכולותיהם, ושודרגו מסלולי הפיתוח, ההכשרה והקריירה באופן משמעותי. זאת, כחלק מהשינויים וההתאמות שמבצע הארגון בכלל מערכיו – המודיעיניים והמבצעיים, להתמודדות אל מול האתגרים בזירות השונות".