בשבועות הקרובים ייפתח בשיכון יד התשעה בהרצליה בית לחיילות בודדות. הבית נמצא עדיין בשלב השיפוצים, לאחר שהתקבלו מהעירייה כל האישורים הדרושים, בעידודו של ראש העירייה. זהו הבית החמישי של עמותת "הבית הכי אחי", המעניקה בית חם לחיילים בודדים, קרביים ותומכי לחימה, מישראל ומהתפוצות. העמותה הוקמה על ידי אלון אבן חן ועל ידי גיא מוזס, שני חברים עוד מתקופת לימודיהם בתיכון, שציינו לא מכבר את יום הולדתם ה-50.

לוחמות בצה"ל. כל חיילת תקבל סוויטה עם מקלחת ושירותים אילוסטרציה: Shutterstock

"זאת הייתה יוזמה פרטית", מספר אלון אבן חן. "אחרי שהבת שלי, שהייתה מש"קית ת"ש, חשפה אותי לסיפורים על חיילים בודדים שאין להם איפה לגור, והחלטנו שצריך לטפל בזה. התחלנו באופן פרטני, ואחר כך ראינו שהצורך גדול והחלטנו להקים בית".
מאז ייסודה לפני כשנתיים, מפעילה העמותה ארבעה בתים גדולים המאכלסים עשרות חיילים. שלושה מהבתים הוקמו בשכונה הרצליה ב', ובית אחד בפתח תקוה. מדובר בבתים צמודי קרקע עם מרתפים ענקיים, שהושכרו על ידי העמותה לתקופה של שש שנים והותאמו למגורים של 18-17 חיילים בכל בית. בקומת המגורים חדרי שינה זוגיים הכוללים מקלחות ושירותים צמודים.

באחרונה קיבלה העמותה פניות מחיילות בודדות שזקוקות למגורים. הבית החמישי נועד לשכן שבע חיילות בודדות או לוחמות או חיילות הנמצאות בבסיס סגור עם תפקיד רב ערך. כל חיילת תקבל סוויטה עם מקלחת ושירותים. עד כה כבר אותרו ארבע חיילות, ועד שיושלם השיפוץ ויגיע מועד האכלוס, יימצאו שלוש החיילות הנוספות.

העמותה ניזונה מתרומות של מייסדיה וחברים נוספים והצבא משתתף בדמי השכירות. כל יתר ההוצאות (רהיטים, מכשירי חשמל, מחשב, אוכל חם, מוצרי מזון, מוצרי ניקיון, מצעים, מגבות ואפילו אופני כושר), השירותים וההטבות (כניסה חינם לקאנטרי, שיעורי גלישה ורכיבה על סוסים, תספורת, שיננית, הכנה לבגרות ופסיכומטרי, ספרי קריאה ועוד) — מתקציב העמותה.