הדבלין. המשטרה לא הגיבה בזמן לצו הביניים | צילום: יוגב עמרני

בית משפט השלום בתל אביב החליט לבטל את סגירתו של הדבלין — פאב בהרצליה פיתוח — שהמשטרה הוציאה לו צו סגירה זמני דווקא ערב חגיגות השנה האזרחית החדשה, בעקבות קטטה שהתפתחה במקום במהלך חודש נובמבר האחרון.

בפאב האירי ההרצלייני בילו כרגיל כמה עשרות אנשים, אלא שבשעות המאוחרות של הלילה העניינים התחממו ופרצה קטטה בין שני חוגגים מחוץ לפאב. "שני בחורים שתויים התחילו לריב מכות והם משכו אליהם אנשים נוספים", סיפרה למיינט הרצליה עדת ראייה. "היו דחיפות, צעקות ושברו בקבוקי זכוכית על הרצפה. יש אנשים שראו שמרימים זכוכיות מהרצפה ומנסים לדקור איתם. אחר כך כל המתקוטטים יצאו החוצה והמשיכו את המכות בחוץ. תוך כמה דקות הגיעה משטרה למקום והתחילה לעכב אנשים לחקירה".

המשטרה ביקשה מבית המשפט השלום בתל אביב צו סגירה לפאב, כשמועד כניסת תוקף הצו היה כאמור ערב כניסת השנה האזרחית החדשה. זאת לאחר שנעשה שימוע למנהל הפאב, שביקש במקביל מבית המשפט צו ביניים נגד צו הסגירה. על פי בקשתו, הצו עומד להסב לפאב נזק כלכלי משמעותי, שכן מדובר בערב השנה האזרחית החדשה, אליו נערך הפאב והתכונן מבעוד מועד.

בית המשפט ביקש מהמשטרה להגיב לבקשה עד השעה 22:00, אך בשעה 22:30 עדיין לא נתקבלה תגובת המשטרה. לפיכך, החליטה השופטת עידית קצבוי לדחות את הבקשה וקבעה: "לאחר עיון בבקשת ובפרוטוקול השימוע שצורף לבקשה, מצאתי כי יש מקום לעכב את כניסת הצו לתוקפו, עד למתן החלטה שתינתן בדיון במעמד הצדדים. מהבקשה ומפרוטוקול השימוע לא עולה כי מדובר בצו אשר ניתן על רקע מקרים נשנים, אלא על סמך אירוע נקודתי אחד. מההחלטה על מתן הצו עולה, כי הקטטה התרחשה מחוץ לכותלי הבר, כי הדקירה התרחשה שלא בסמוך לבר, וכי הסיבה העיקרית למתן הצו היא התעכבותם של המאבטחים אצל המבקשת, פאב הדבלין, להתערב בקטטה".

עוד קבע השופטת, כי "הצו ניתן בערב השנה האזרחית, אליו כמפורט בבקשה נערך הפאב מבעוד מועד. בנסיבות אלו, פגיעתו של הצו בפאב הדבלין בהחלט צפויה להיות משמעותית יותר מאשר בכל מועד אחר. מכל הטעמים הללו אני סבורה כי יש מקום להורות על עיכוב כניסתו של הצו לתוקף". השופטת קבעה, כי ייערך דיון נוסף בבית המשפט לעניינים מקומיים בנוכחות שני הצדדים.

לבסוף החליט בית המשפט לבטל את צו הסגירה כליל.

סאני ששון, הבעלים של הפאב: "היתה אי הבנה, הכל נסגר וסודר, והכל בסדר".