מאיה כץ, חברת מועצת העיר הרצליה, לשעבר סגנית ראש העירייה ומי שהתמודדה בבחירות האחרונות מול משה פדלון, והפסידה, החליטה לוותר על מינויה כמנכ"לית עיריית נתניה. זאת, למרות העובדה שנחשבה למועמדת המועדפת על ראש עיריית נתניה, מרים פיירברג‑איכר.
מאיה כץ. צילום: אסף פרידמן
כץ, שהפסידה כאמור בבחירות האחרונות לראש העירייה פדלון, העדיפה לבסוף להישאר במועצת העיר הרצליה כיו"ר האופוזיציה, לקראת התמודדות נוספת שלה בבחירות המוניציפליות הבאות.
מקורב לכץ אמר השבוע: "אין ספק שמדובר בוויתור על תפקיד מכובד מאוד. בכל זאת, מדובר ברשות שמונה כ-250 אלף תושבים, פי 1.5 יותר מהרצליה, אבל ברגע שהדרישה ממנה היתה לעזוב את מועצת העיר, תפקיד שהיא ממלאת בהתנדבות, לא היה ספק שהיא תגיד לא. סיעת 'קהילה, צעירים וסביבה נטו', שהיא עומדת בראשה, זאת הדרך שלה, שהיא בנתה בעשר השנים האחרונות פה בעיר, והרצליה היא משימת חייה". 
מאיה כץ מסרה: "אני מעריכה ומודה למרים פיירברג-איכר, ראש עיריית נתניה, על ההצעה ועל האמון שניתן. מרים אשה ראויה, ואני יודעת כי העבודה לצדה היא מקצועית ומעניינת מאוד, אך החלטתי לוותר על התפקיד משיקולים אישיים".
מי שימונה לתפקיד מנכ"ל עיריית נתניה במקומה של כץ הוא יורם כהן, מנכ"ל עיריית גבעתיים, אך המינוי תלוי עדיין בעמידה בקריטריונים של ועדת האיתור. כהן עומד בהם, ומינויו צפוי להגיע לאישור מועצת העיר, שתתכנס בשבוע הבא.
כהן (58, נשוי ואב לשניים) שימש בתשע השנים האחרונות כמנכ"ל עיריית גבעתיים, בתום שירות של 25 שנה בשב"כ. הוא מתגורר במושב נווה ירק שבשרון, בעל תואר ראשון במדעי המדינה ובסוציולוגיה ושני תארים שניים, במינהל עסקים ובלימודי ביטחון. הוא יחליף את אבי בן חמו, המנכ"ל הנוכחי, שישלים יותר משלוש שנים וחצי בתפקיד, ועוזב לטובת חברה בשוק הפרטי. 
מעיריית נתניה: "טרם כונסה הוועדה למינוי עובדים בכירים ברשות, וטרם התקבלה החלטת מועצת העיר ביחס למינוי מנכ"ל חדש". 
עוד נמסר מהעירייה, כי "נבחנו כמה מועמדים, וביניהם יורם כהן, שבלי ספק הוא מועמד ראוי". 

סייעה בהכנת הכתבה: נועה בן צבי