צילום המחשה: shutterstock

לכלב יש  חרדות? בעיות התנהגות קשות? לעמותת "הרצליה אוהבת חיות" יש פתרון. העמותה יצאה בסוף השבוע בקמפיין מימון המונים כדי להקים, בין היתר, חטיבה התנהגותית רפואית (מעין חטיבה פסיכולוגית וחטיבה רפואית לניתוחים מורכבים) לכלבים בעלי בעיות התנהגות וחרדות. הסיבה: בשל בעיות התנהגות, עשרות כלבים נשארים ללא מאמצים וממלאים את כלובי העמותה בהרצליה.  

"לאחרונה, אנו מתמודדים עם מספר גדול של כלבים מאתגרים אשר אינם ברי אימוץ מיידי ודורשים משאבים רבים", אומרים בעמותה, "המשאבים הדרושים לנו קשורים לטיפול רפואי סטנדרטי (מטיפולים פשוטים ועד מצבים המחייבים ניתוחים מורכבים) וכן טיפול התנהגותית-נפשית (כלבים עם בעיות התנהגות וחרדות אשר דורשים ליווי מקצועי). 

"גם כאשר נדרש טיפול רפואי וגם וכאשר כלב עם בעיות התנהגות זקוק להחזקה בפנסיון למשך החלמתו. ההצטברות של עשרות מקרים כאלו לאחרונה, בשילוב עם ירידה במספר האימוצים, הביאה אותנו להבנה שאנחנו חייבים לגייס כסף על מנת להמשיך את הפעילות ולמעשה לפתוח את החטיבה הרפואית-התנהגותית של העמותה בהרצליה". 

יש לציין, מסבירים בעמותה, כי אין הכוונה לפתוח מחלקה מיוחדת בתוך מבנה העמותה בעיר, אלא לקבלת שירות מספקים שונים (כגון וטרינרים ומאלפים) שייתנו מענה לצרכים המיוחדים של הכלבים. 

העמותה, שהוקמה בשנת 2003, ובזכותה אומצו למעלה מ-4,800 כלבים עד כה, מבקשת מהציבור הרחב כ-75 אלף שקלים להקמת החטיבה: "עד כה, השקענו כ-1.1 מיליון שקל שבעזרתם השגנו 4800 אימוצים, שהתאפשרו בזכות עשרות המתנדבים מכל הארץ המשקיעים אלפי שעות  ביצירת ותפעול ימי האימוץ השבועיים בהרצליה לצד הגעה לכלביות וטיולים עם הכלבים לכל אורך השנה. כעת, הצטברו בפנסיון העמותה עשרות כלבים שיש להם בעיות רפואיות והתנהגותיות שונות שבשלן הם נותרים ללא אימוץ". 

בעמותה מקווים כי גיוס הכספים והקמת החטיבה התנהגותית הרפואית בהרצליה תביא לטיפול בכלבים "הבעייתים" ובכך לסלול את הדרך שלהם לאימוץ. 

לסיוע בהקמת החטיבה לחצו כאן