צלצול טלפון אחד ביום רביעי, הצליח להבהיל הורים רבים בהרצליה. מעברו השני של הקו היה נציג משרד הבריאות שהודיע כי כל מי שביקר ביום ראשון האחרון בתחנת בריאות המשפחה (טיפת חלב) של קופת חולים כללית, ולא חוסן בשתי מנות, חייב להגיע בדחיפות לקבלת חיסון.

חיסון. אילוסטרציה: shutterstock

כעס רב התעורר בקרב ההורים כלפי הורי הילד שלא חוסן, אולם מבדיקת מיינט הרצליה מול משרד הבריאות עולה כי החולה הוא אדם מבוגר תושב העיר. "עם כל השיח סביב הנושא, זה ללא ספק הסיוט של כל הורה", סיפרה אם לתינוק. "עזבתי הכל והתחלתי לחפש מקום שיוכל לחסן את בני באופן מיידי".  

לפי נתונים שפרסם רק השבוע משרד הבריאות, באזור השרון התגלו לאחרונה 12 מקרים של חצבת. שיאנית החצבת בישראל היא ירושלים עם 838 מקרים. 17 מקרי חצבת התגלו בחיפה ו-17 נוספים ברחובות. בבאר שבע אומתו 19 מקרים של התפרצות המחלה

חצבת היא מחלה הנגרמת על ידי נגיף ומתבטאת בדלקת גרון, דלקת עיניים, נזלת, שיעול, חום ופריחה בכל הגוף. המחלה עלולה לגרום לסיבוכים קשים בדרכי הנשימה ופגיעה במוח. החיסון נגד מחלת החצבת מורכב מנגיף חי מוחלש הניתן בזריקה מתחת לעור. משרד הבריאות ממליץ לכל מי שנולד משנת 1957 ואילך, ולא חלה בחצבת בעבר, להיות מחוסן בשתי מנות חיסון (בהפרש של ארבעה שבועות).

ממשרד הבריאות נמסר: "החולה שהה בחלל משותף עם אנשים שייתכן ונחשפו אליו. משרד הבריאות יצר קשר עם הנחשפים והם זומנו בו ביום לקבלת חיסון לפי הצורך. החולה הינו אדם בוגר".