לפני 18 שנה ביצע תושב רעננה מעשה מגונה בבתו של אבנר שלום, אז תושב רעננה, כשהייתה בגיל 12 בלבד. בעקבות המעשה המגונה הורשע התושב, אך בשל נסיבות מקילות (גילו ואופי העבירה) לא נגזר עליו עונש מאסר. 

אבנר שלום. צילום: פרטי

מאז ועד היום אביה של הנערה, היום בת 30, המוכר כמאמן אומנויות לחימה, ובעל מכון אגרף תאילנדי בהרצליה, יוצא במסע נקמה אישי בתושב שלבינתיים התחתן והקים משפחה. לפני כחודשיים פרסם שלום פוסט ויראלי בפייסבוק ובו נידב פרטים על התושב וביקש מתושבי העיר להזהר ממנו. התושב מיהר להגיש תלונה בתחנת משטרת הרצליה נגד שלום, שזימנה אותו והזהירה אותו לבל יחשוף פרטים אישים ויחדול ממסע הנקמה. 

השבוע אומר שלום: "זה לא יעזור, אני אשמור על הוראות החוק, אבל אני ארדוף אותו עד סוף ימיי". 

"אני פרסמתי את הטראומה שנוצרה בעקבות מעשה מגונה שבוצע לפני 18 שנה ע"י סוטה מין, ככה אני קורא לו, כשגרנו באחד הרחובות במרכז רעננה. הוא פגע ביהלום שלי כשהיתה בת 12. לפני שבוע יצרה איתי קשר קצינה ממשטרת הרצליה ושוחחה איתי על מה שרשמתי וזאת אחרי שאותו אחד הגיש תלונה במשטרת הרצליה".

מה הם ביקשו ממך?

"שאסור לי לחשוף את מיקומו של האיש או פרטים מזהים עליו. אתה מבין הם מגינים עליו כאילו הוא איזה תושב מן המניין, אבל אני אבא שלא יכול לעבור על זה בשתיקה.  אני מאחל לו שירעדו לו העצמות יום יום שעה שעה כפי שלי רעדו כל אימת שהבת שלי זכרה את מעשה הנבלה שהוא עשה.

"אין לי יום ולא לילה". צילום: פרטי

"אני אהיה אחריו כל הימים ואני אזכיר לו את מה שהוא חשב שכבר נשכח. עוד יגיע היום שכל הסובבים אותו ידעו, אני לא אדם שעובר על החוק אבל לאלוהים הפיתרונים וזה יגיע לאשתו ולילדים שלו שידעו איזה אבא יש להם.  למזלו אני שומר חוק אבל לרוע מזלו אני אחד שלא שוכח ואני אזכיר לו את זה כל חודש כל החיים עד היום שאני לא יודע אם אוכל להתאפק וכשלא יהיה לי מה להפסיד. אני אתלה פוסטרים שלו ברעננה והסביבה". 

לא עברו הרבה שנים? אולי זו הייתה טעות שהוא עשה לפני גיל 18 שהוא מצטער עליה?

"למעשיו היו השלכות במהלך כל השנים. מאז אותו מקרה, הבת שלי, שהייתה היהלום שלי, לא חזרה להיות מה שהיא. היא אובחנה כפוסט טראומטית והתמכרה לסמים קשים. היום היא זרוקה כנרקומנית שמסרבת להשתקם ברחובות תל אביב. תגיד, אני יכול לשכוח דבר כזה?". 

המשטרה דורשת ממך לחדול. היא כנראה יודעת על מה היא מדברת. 

"על מה?"

שהוא לא מהווה סכנה ושכנראה מדובר במקרה יחיד. 

"אני לא מאמין לזה. מה שהוא עשה זה מעשה פדופיליה לכל דבר, אחד כזה הסטייה שלו זורמת לו בדם, הוא לא משתנה. באשר למשטרה, אמרתי לך שאני שומר חוק, אבל אני תמיד אהיה הצל שלו". 

מדוברות משטרת הרצליה לא נמסרה תגובה.