בקרוב: רובע עירוני מעורב. אזור התעשייה הרצליה | צילום: יוגב עמרני

חצי שנה אחרי שנפתח מלון NYX באזור התעשייה בהרצליה, והיה סנונית ראשונה לשינוי שעתיד להגיע להרצליה פיתוח – הודיעה הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, בראשות האדריכלית דניאלה פוסק, על תכנית המתאר החדשה שמתגבשת. על פי התכנית, יתווספו 2,500 דירות קטנות של שני חדרים, במטרה לעודד עירוב שימושים באזור שכיום כולל בעיקר משרדים, מתחמי בילוי ומסחר.

בכלכליסט דיווחו היום (חמישי) כי התוכנית, שנמצאת עדיין בחיתוליה, מציעה רובע עירוב שימושים הכולל “micro-units" — יחידות דיור ומלונאות קטנות בשטח של עד 50 מ"ר ועד שני חדרים בלבד. היחידות מיועדות בעיקר לעובדי האזור ולמי שמעוניינים לגור בסביבה עירונית, בסמיכות לאזור תיירותי ולחוף הים, שנמצא במרחק של כ־500 מטר מאזור התעשייה. עוד נקבע בחזון התוכנית, כי יחידות הדיור הקטנות ייבנו רק במסגרת של בניין מעורב שימושים ולא בבניינים נפרדים, ובשיעור של עד 20% משטח הבנייה של כל בניין המעוניין בהן.

למרות השינוי, לא צפויים לקום במקום מוסדות חינוך. עוד מבקשת התוכנית סלילת שבילי אופניים ונטיעת עצים ליצירת צל. גם המבנים עצמם יידרשו לעמוד בסטנדרט גבוה של בנייה ירוקה, לרבות בניית גגות ירוקים ומרפסות גג ירוקות במפלסי ביניים.

לדברי יו"ר הוועדה פוסק: "המדיניות שהעירייה מקדמת מולנו תאפשר תוספת של מקומות תעסוקה ושל מלונאות, לאור הביקוש מצד חברות בינלאומיות לתיירות עסקית באזור, וכן תוספת של דירות מגורים קטנות מאוד, שיתאימו לאזור התעסוקה ויוסיפו חיוּת למרחב". בוועדה המחוזית ציינו כי התוכנית עתידה לכלול גם הוראות לנושא התשתיות והתנועה, בדגש על שימוש בתחבורה ציבורית ובהעדפה להולכי רגל ורוכבי אופניים, תוך חיבור אזור התעשייה שממערב לכביש החוף לשאר חלקי העיר.