שרית שרעבי, תושבת הרצליה, מקימה בימים אלה פרויקט חברתי רחב, שמטרותיו מגוונות: גיוס כסף לנזקקים, תרומות מזון, עזרה לעסקים קטנים, דאגה לחיילים ולילדים חולים, שיפוץ בתים ולבסוף — הקמת "בית השעון" — מעון לילדים ולבוגרים בלי משפחות.
שרית שרעבי. צילום: יוגב עמרני
"כרגע מדובר בפרויקט חברתי-התנדבותי, אבל אני מקווה שנגדל ונהפוך להיות עמותה רשמית", מסבירה שרעבי, בת 35, בעלת מכון יופי בעיר, שהקימה באחרונה את הפרויקט שנקרא "גם אני זכיתי" וגייסה לשורותיו מאות מתנדבים. "הפרויקט הזה נמצא אצלי בבטן כבר שנים רבות, והשבוע יצאנו לדרך. גייסתי גורמים חזקים ומגוונים, גם בעלי עסקים, גם גורמים במחלקת הרווחה בעירייה וגם פעילים, ספורטאים ומובילי דעת קהל. כל אחד יתרום את חלקו לפרויקט. 
"הפרויקט בנוי מעשרה מיזמים קטנים, ביניהם 'ביס של אהבה', 'מאגורה למיליון', 'זכינו לשמח', 'זכינו למלא', 'ילדים עובדים', 'צמיד המזל' ו'בית השעון'. כל מיזם עוסק בהתנדבות מסוג אחר. כך, למשל, ב'ביס של אהבה' קבוצת אמהות מתנדבות להכנת כריכים ותבשילים לילדים שאין להם. כבר התחלנו לקבל פניות מאנשים ומעסקים שמוכנים לתרום כל מיני מוצרים ושירותים, ואנחנו מקבלים עזרה מהעירייה. במסגרת 'צמיד המזל' אנחנו מחלקים צמידים שעליהם כתוב 'גם אני זכיתי', שיימכרו בעשרה שקלים כתרומה. הצמידים יניעו את הפרויקט להתחיל להתקדם. אני רוצה שכל אדם בישראל יכיר אותנו ויידע להיעזר בנו. אני נרגשת, הלוואי שהיו עוד שעות ביממה".
מה הביא אותך להקים את הפרויקט?
"עברתי חיים מגוונים. גדלתי במשפחה חמה, תומכת ואוהבת, עם ערכים, נתינה, אמונה וכבוד. בגיל 15 חליתי בסרטן נון-הודג'קין לימפומה. עברתי שנה וחצי קשים מאוד של אשפוז ממושך, טיפולים כימותרפיים, נשירת שיער, ימים ולילות בלי שינה ולא מרצון. באותן השעות החשוכות התגלו לי דברים מעניינים, ואפילו הכרתי את האלוהים שלי. חתמנו על חוזה: תעשי טוב — תקבלי טוב. מאז אני אדם רגיל, שלוקח על עצמו לא מעט, תמיד למען מישהו.
"הפרויקט הזה הוא לא פחות מאשר פרי בטני שיוצא לעולם. בעקבות כמה תהפוכות בחיי האישיים קיבלתי כמה תובנות, ובעיקר את האומץ לחיות למען המשפחה היקרה שלי, שיודעת שכדי שחיי יהיו שלמים, אני צריכה לתת. אני מאמינה ששום דבר בחיינו לא קורה לחינם. 'גם אני זכיתי' הוא פרויקט עם אמביציה ונתינה אין-סופית. הוא יהיה מגוון: מכל צבע, דת, גזע ומין. הפרויקט מוקם ממש בימים אלה, עם המון אנשים טובים, מתנדבים, תורמים, מוסדות חינוך ועסקים רבים, ששמחו להיות שותפים.
"נעזור למי שרוצה עזרה. נעזור לילדים עם מורים; נעזור לנוער להתגייס, לעבוד ולפתח כישורים על ידי חיבור עם עסקים וקבלת מלגות. אני רק שליחה, שמבקשת מכל הלב לזַכּוֹת אתכם. אני נותנת לך אגורה שיכולה להפוך למיליון, בעזרת הרצון שלי, ואתה נותן לי משהו מנגד. כך אתם הופכים שותפים לפרויקט".