רצים לדירה: אם אתם רואים זוג הורים ותינוקת רצים ברחובות הרצליה עם עגלה, כנראה שאלו הם רעות ואלון לניאדו (30) שהספורט נמצא בדם של השניים.

רעות ואלון במירוץ בגליל ים. צילום: פרטי

השניים פותחים כל יום באימון כושר ואחריו ריצה משותפת, כשבשעות הפנאי רעות משתתפת במקצי טריאתלון מפרכים המשלבים שחייה, רכיבה וריצה ובעלה מתחרה במרתון ואפילו באולטרה מרתון בני 72 ק"מ. 

אגב, השנים נבחרו לנבחרת המשפחות של קניון שבעת הכוכבים בעיר. 

אנה ארונוב. צילום: דנה קופל

 קומה אחת מתחתיהם באותו בניין בהרצליה גר זוג חבריהם הטובים מושיקו ואלה ישרים. גם אצלם הריצה היא חלק משגרת החיים. אלה סיימה במקום רביעי בישראל בריצת 5,000 מטרים ועובדת גם כמאמנת ריצה ובעלה רץ ריצות מרתון בארץ ובעולם ומשמש גם הוא כמאמן ריצה, בין היתר של אנה ארונוב אותה הכין לריצת המרתון הראשונה בחייה.

רצים ונהנים. הזוג לניאדו

"מגיל שלושה חודשים היא עולה על פודיומים"

רעות, שהכירה את בעלה דרך הריצה, מסבירה על צירוף המקרים: "אני לא חושבת שזה צירוף מקרים , כי המודעות לריצה קיימת היום בכל העיר ובכלל בכל הארץ. גם אני ובעלי הכרנו דרך הריצה, אז כה שמי שיש לו תחביב משותף, וסביבה משותפת, טבעי שתמצא אותם יחד". 

הזוג לניאדו, במקצועם מהנדסי תוכנה בחברות הייטק, הכירו כאמור דרך הריצה: "זה משהו ששנינו מחוברים אליו", אומרת רעות, "בשבילנו הריצה היא חלק מהחיים, לא תחביב ולא תוספת, אלא היא החיים עצמם". 

איך אפשר לנהל משפחה עם כל כך הרבה תחרויות אימונים וריצות?

"זה העניין שכולנו בזה וזו המשפחה. גם בתי, רומי בת השנה משתתפת איתנו בריצות. כל בוקר אנחנו רצים עם העגלה שלה והיא נהנית מאוד, לפעמים יותר מאיתנו. היא מגיל שלושה חודשים עולה על פודיומים . היא כבר מסמנת את המטרה הבאה שלה". 

רעות והבת רומי על הפודיום

ומה קורה במרתונים ותחרויות בחו"ל?

"אנחנו לוקחים אותה איתנו. לא מזמן היינו במרתון ולנסיה, אלון, בעלי רץ את כל המרתון הארוך הזה בזמן שיא של 3 שעות, ואנחנו השתרכנו אחריו איזה שני קילומטרים והוא התעיף קצת שהגיע לקו הסיום. אנחנו הגענו אחריו ופתאום קיבלנו תשואות אדירות מהקהל הוא הסתכל מאחריו וראה אותנו והתעלף מהתרגשות. ממש התעלף. אנחנו משפחה כזו". 

את ממליצה לזוגות נוספות לאמץ את זה?

"ברגע שנהנים וכיף לכם במה שאתם עושים זה המתכון לזוגיות מוצלחת. אנחנו נהנים, זה הזמן שלנו יחד בבקרים ובריצות הבוקר, אז יש לנו זוגיות מאושרת".