אתמול (רביעי) הגיע לסיומו מחזור 34 של קורס מפעילי כלי טיס מאויישים מרחוק (כטמ"ם) ובין המסיימים נמצאים סג"ם א' בן ה-19, תלמידת תיכון הראשונים לשעבר וסג"ם א' תלמיד תיכון היובל.  

צילום: דובר צה"ל

לקורס מגיעים מצטיינים ממערך חיל האוויר וכלל צה"ל, יוצאי יחידת "זיק" בתותחנים וקצינים מצטיינים מיחידות עם רקע אווירי. ההכשרה בבסיס פלמחים בת חצי שנה ובסופה מקבלים את סיכות המפעיל ומשובצים בבסיסי חיל האוויר השונים.
מערך הכטמ"ם בחיל האוויר לוקח חלק גדול ומשמעותי בפעילות המבצעית של חיל האוויר.

סג"ם א', בת 19, גרה בעיר הרצליה, למדה בתיכון "הראשונים" והרחיבה פיזיקה ומחשבים. א' אוהבת לשחות, לנגן במגוון כלים כגון: פסנתר, גיטרה ותופים ואוהבת לבלות בים. לפני הצבא א' הייתה בתנועת הנוער "הצופים" וכשהייתה קטנה חלמה להיות רופאה מנתחת.

רגע מיוחד של א' בקורס היה גיחת הנחיתה הראשונה. במהלך הנחיתה היה עופר על המסלול- דבר שלא קורה בדרך כלל. המדריך הודיע למטיס חוץ והחיה לא נפגעה".

א' היא הבכורה מבין שלושה אחים, עומר בן 11 ושחר בן 15. אימה, אורית, היא אדריכלית ואביה, ניר הוא ראש צוות תוכנה.

צילום: דובר צה"ל

סג"ם א'בן 20, גר בהרצליה, למד בתיכון "היובל" והרחיב פיזיקה ומחשבים. א' אוהב ספורט ובפרט סקי, מנגן בגיטרה, אוהב היסטוריה, לטייל בארץ ובעולם.

א' בחר בקורס מפעיל כטמ"ם כי התאים למה שהוא רצה בלעשות בשירות הצבאי.

רגע מיוחד שהיה לא' בקורס הייתה טיסת "הסולו"- זוהי טיסה שהחניך מפעיל את המטוס המאויש מרחוק כשהוא לבד בתחנת השליטה. במהלך הטיסה הייתה תקלת אמת במטוס. א' היה לבד בתחנת השליטה והיה צריך לתפעל את התקלה ולהנחית את המטוס. א' צלח והמטוס נחת בשלום. 

צילום: דובר צה"ל

אימו של א', יעל, היא עורכת דין ואביו, שלומי, מהנדס חשמל ועובד בהייטק. לא' שלושה אחים: עומר, ליבי ונדב.