מי יסיע את הילד לחוג? העירייה! כך מציע חבר מועצת העיר הרצליה, אייל פביאן ("החופש לבחור") בהצעה לסדר שתידון היום (שלישי) בישיבת מועצת העיר. 

צילום המחשה: shutterstock

פביאן: "אנו עדים להתרוצצות של אבות ואמהות לצאת מוקדם מהעבודה,להגיע בזמן להסיע את הילדים, בהתארגנות של "פול" הסעות משותפות של הורים לחלוקת הנטל ביניהם ובין המשפחות ועוד. הנושא גורם לטרטור גדול של ההורים, ופגיעה באיכות חייהם, בפריון עבודתם, ולעיתים ממש מקשה על פרנסתם, ומשפיע על בחירת מקומות העבודה שלהם ועוד.

איל פביאן | צילום: דני שביט

"בנוסף", אומר פביאן, "ישנן אוכלוסיות שאין להן כלל רכב פרטי ומתקשות מאוד להגיע הלוך ושוב לפעילויות העירוניות ובהן משפחות מעוטות יכולת, קשישים ואוכלוסייה בוגרת, בעלי מוגבלויות, ועוד. לפיכך , אין כלל ספק כי הקמת מערך הסעות עירוני ע"י עיריית הרצליה וזרועותיה השונות, כגון חברת המתנ"סים ואחרות, בשעות אחר הצהריים והערב ברחבי העיר יהווה שירות חשוב מאוד, אשר יהיה לו ביקוש רב, וייתן מענה חשוב שישפר את איכות חיי התושבים בעיר ופריון עבודתם, וייסייע להפסיק את 'מירוץ ההורים להסעות' בשעות אחר הצהריים ברחבי העיר ועוד.

"בהיותה של הרצליה עיר עשירה ומובילה במדינת ישראל, ראוי שהיא תוביל ותשמש דוגמה לשירותים קהילתיים בעיר וחברה מודרנית, של המאה ה-21". 

מעיריית הרצליה נמסר: "הנושא נשלח כהצעה לסדר למועצת העיר, ולכן, על פי הנוהל והסדר הטוב, יתקבלו תשובות בישיבת המועצה. כידוע, על פי מדיניות השקיפות של עיריית הרצליה, ישיבות מועצת העיר פתוחות לקהל ומשודרות בשידור חי באתר העירוני".