החניות התפוסות. הורים התלוננו במוקד העירוני עשרות פעמים | צילום: פרטי

הורים לילדי גנים בהרצליה מתלוננים, כי למרות עשרות תלונות שהגישו לעירייה בנוגע לכלי רכב, התופסים את החניות המיועדות להורדת ולהעלאת הילדים, ושחונים בניגוד לתמרורים המגבילים את שעות החנייה המותרות, העירייה אינה מבצעת אכיפה כנדרש.

למשל, לטענתם, בסמוך לאשכול הגנים התאנה ותמר ברחוב שמואל הנגיד במרכז העיר, נמצא מגרש חנייה המיועד לתושבי האזור. שלוש חניות בלבד בחניון מוקדשות להורדה ולהעלאה של ילדים בגן, אלא שהן נתפסות על ידי כלי רכב אחרים באופן קבוע לאורך כל שעות ההורדה והאיסוף מהגנים. לדברי אחד ההורים, "יש שלט שמבהיר בדיוק את הזמנים האסורים לחנייה: בבוקר, בין השעות 7:30 8:30 ואחר הצהריים בין 15:30-16:30, אבל בעלי המכוניות אינם מקפידים על הוראות השלט, ואף גורם בעירייה לא מקפיד על אכיפת הנושא", הוא אומר. "אני כבר שנתיים עוסק בנושא הזה ללא הצלחה. ליד הגן של הבת שלי מחנה משאית באופן קבוע בחנייה המיועדת להורדת הילדים בבוקר והעלאתם בסוף היום. היא פשוט חוסמת את הכניסה לשאר החניות, שגם הן רוב הזמן תפוסות על ידי כלי רכב מתחלפים".

פנית לעירייה בנושא?

"יום-יום אני שולח תמונות למוקד העירוני. כל יום מבטיחים לי שיגיע פקח לאזור, אך מעולם לא ראיתי פקח בסביבה. פניתי גם למחלקת פניות הציבור בעירייה, ושם התבקשתי לדווח למוקד בכל פעם שבעל המשאית חונה בשעות האסורות. עם כל הכבוד, זאת העבודה שלהם ולא שלי, ואני כבר התרעתי למוקד עשרות פעמים".

מקרה דומה מתרחש גם בסמוך לאשכול הגנים סנונית-סיגלית ברחוב סמטת שמאי בעיר. "כל בוקר שלי מתחיל בסיבובים ארוכים סביב הרחוב כדי למצוא חנייה בטיחותית להוריד את בני", מספרת אחת האמהות. "לא אחת נאלצתי להוריד את הילד באמצע הכביש, כשאני נעזרת באמא אחרת שאוספת ולוקחת אותו. בפאתי הגן יש חנויות שמורות ל'נשק וסע', אך הבעיה היא שהחניות נתפסות באופן קבוע על ידי תושבי האזור, שלא מפנים אותן בשעות האמורות. התמרור הצמוד אוסר על חנייה בשעות הבוקר, אבל זה פשוט לא מעניין אף אחד. למה? כי אין אכיפה. התקשרנו למוקד העירוני ולמחלקת החניות, אך זה לא עזר, למרות שיש פה עבירה על החוק".

מעיריית הרצליה נמסר: "התלונה הועברה לאגף הפיקוח, הביטחון והסדר הציבורי והוחלט כי האכיפה היזומה באיזור הגנים תתוגבר".