קבוצה של שבע נשים הגיעה אתמול (שלישי) בשעות הערב לתחנת המשטרה בגלילות במטרה לנסות ולקדם את החקירה בעניין "הסוטה מהרצליה", שנחשפה השבוע במיינט הרצליה. אלא שהנשים, שהוטרדו בחצי השנה האחרונה על ידי גבר בעל חזות דומה, טוענות כי נתקלו ביחס מבזה ומשפיל לכאורה מצד השוטר שקיבל את פניהן מחוץ לתחנת המשטרה.

 צילום אילוסטרציה: הרצל יוסף

"הגענו למקום ולפני שנכנסנו פנימה, הצטלמנו על רקע התחנה. תוך זמן קצר יצאו מהתחנה שני שוטרים שצעקו לעברינו שאסור לנו להצטלם שם", סיפרה אחת הנשים שנכחו במקום. במהלך דין ודברים עם השוטר, הוא הוציא מכיסו טלפון נייד והחל לצלם אותן. "הוא אמר שזכותו לצלם כי זה השטח שלו. באו נשים שנפגעו, קורבנות עבירה, איפה טיפת רגישות?", תהתה אישה נוספת שהייתה עדה למקרה. "מינימום של כבוד? זו השפלה על השפלה".

שני מקרים נוספים של הטרדה

פרסום הפרשה על הגבר שמצלם נשים בבתיהן ותוקף אותן, היכה גלים בעיר והביא לפנייתן של שתי נשים נוספות – ש' ו-א'. עדויות אלה מצטרפות לחמש עדויות שנחשפו בתחילת השבוע. גם במקרים החדשים, כמו ברוב הקודמים, הן תושבות מרכז העיר המתגוררות בקומת קרקע או בקומה ראשונה נמוכה.

"לי זה קרה לפני יותר מחצי שנה בחצות הלילה", נזכרת ש'. "חזרתי הביתה מאיפשהו, נכנסתי לחדר הכביסה וראיתי למטה צל של אדם. הזזתי את הכביסה וראיתי את פניו. הוא הסתכל לי בעיניים וביצע בעצמו מעשים מגונים. לקח לי כמה שניות להבין מה קורה. עד שבעלי ירד למטה לחפש אותו, הוא כבר הספיק לברוח. הזמנו משטרה. הם בדקו את השטח ולמחרת הגעתי להגיש תלונה. קראו לי שלוש פעמים כדי לראות תמונות של גברים – אבל אף אחד מהם לא היה הוא. ידעתי שזה לא יעלם מעצמו, ידעתי שיהיו נשים נוספות. במשך שלושה שבועות אחרי המקרה ביקשתי מבעלי שיבוא ללוות אותי לדירה".

א' צולמה בביתה לפני שבועיים וחצי. "זה היה סביב השעה 20:00, כבר היה חשוך”, היא מספרת. "מיד לאחר המקרה התקשרתי למשטרה, אבל המוקדנית אמרה לי שאין מה לעשות, שאם יחזור יוכלו לשלוח ניידת. מאחר שלא היו לי פרטים מזהים למסור, אמרה לי שלא בטוח שיש טעם להגיש תלונה במשטרה. אני יודעת שראיתי בוודאות מכשיר אייפון, לכן אני חושבת שאכן מדובר באותו אדם".

ממשטרת ישראל נמסר: "באשר להתקדמות החקירה, נאשר כי אכן הוגשו חמש תלונות, אולם נבהיר כי לא ברור כלל כיצד ניתן לטעון לקשר בין התלונות/ החשודים כאשר מדובר בחקירות בתחילתן וטרם נמצא ביניהן שום מכנה משותף. יובהר, כי מיד עם קבלת התלונות נפתחו חקירות אשר ממשיכות להתנהל במשטרה ביסודיות, תוך ביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה להתחקות אחר החשוד/ים ולהגיע לחקר האמת”.

באשר לטענה הנוגעת לאירוע מאתמול בתחנת גלילות, המשטרה בחרה שלא להתייחס להתהגותו של השוטר וציינה רק כי מדובר ב"תמונה מעוותת החוטאת לאמת", וכי התבקשו שלא לצלם בשטח התחנה".