פארסה: רק כך ניתן להגדיר את פרשת בניית המעבר בחוף הנפרד של הרצליה. פוסקי הלכה במגזר החרדי אוסרים את הרחצה לדתים בחוף הנפרד בהרצליה, זאת עקב בניית המעבר בתוך החוף הנפרד - כדרישת התושבים החילונים - הפוגע "בגדרי הצניעות", כהגדרתם.

החוף הנפרד. צילום: אסף פרידמן

המשמעות פשוטה: עיריית הרצליה הוציאה כספים רבים לחינם, והחוף הנפרד יהיה שומם מאדם עם "מעבר" שלמעשה כבר לא זקוקים לו. 

עונת הרחצה בחוף הנפרד, הנמצא דרומית למרינה בהרצליה, נפתחת מידי שנה לאחר חג השבועות. החוף, היה מופעל במשך שנים במימון משותף של עיריית הרצליה ועיריית בני ברק והיה מיועד לציבור הדתי והחרדי, כאשר הרחצה לנשים בימי ראשון, שלישי וחמישי ורחצת גברים היא בימים שני, רביעי ושישי.

עיריית בני ברק שילמה מידי שנה מאות אלפי שקלים לעיריית הרצליה על הכשרת החוף, ואף מתפעלת מערך של תחבורה ציבורית מבני ברק להרצליה וחזור מהחוף הנפרד לשכונות העיר.

אלא שהשנה, כאמור, בעקבות טענות שהעלו רבני העיר על בעיות צניעות גם בחוף הנפרד בהרצליה, עיריית בני ברק לא חתמה על הסכם לשיתוף פעולה בהפעלת החוף עם עיריית הרצליה.

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "בניית הפרויקט של החוף הנפרד הסתיימה בשעה טובה על פי דין. קהל המתרחצים מוזמן להנות מהחוף . לא ברור לנו מאין שאבו כותבי המכתב את ה500 מטר וה150 מטר?!?! החוף ערוך ומוכן למגזר הדתי כדת וכדין ועל פי הנחיית בית המשפט נעשו העבודות גם עבור לציבור החילוני. עשינו הכל לתת מענה הולם לאוכלוסיה הדתית ומניעת הפרעה לאוכלוסיה החילונית. כל התלונות נבדקו וניתנו התשובות המניחות את הדעת. אנחנו ממליצים ומבקשים להפסיק עם האמירות הלא נכונות ולא לעורר מאבק דתי בעיר שחילונים ודתיים למדו לחיות יחד בסטטוס קוו ובכבוד הדדי".