הישג לחטיבת הביניים "יד גיורא": קבוצת רובוטיקה מכיתה ט' יצגה את מדינת ישראל בתחרות הרובוטיקה העולמית של ארגון ה- FLL, אשר נערכה השנה באורוגוואי, וזכתה במקום השני בקטגוריית החדשנות והאסטרטגיה. התלמידים חקרו ופיתחו כלי עזר לאסטרונאוטים הנמצאים בחלל כדי לעזור להם בהתמודדות עם הקושי הרגשי הנובע מתחושת הבדידות והריחוק מהבית.

  חברי הקבוצה הזוכה מיד גיורא. צילום: חט"ב יד גיורא

נושא התחרות הבינלאומית השנה, לצד התכנות, היה חקר החלל וכל קבוצה נדרשה לייצר סטארט-אפ בנושא. זו הפעם הרביעית שקבוצות הרובוטיקה מחט"ב יד גיורא עולה לתחרות הבינלאומית.

המחקר של קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' עוסק בבעיה של הידרדרות המצב הנפשי של אסטרונאוט עקב שהות ארוכה בחלל. הפתרון שהציעו היה הטסת ארבעה כלבים, שישמשו כבני לוויה. הקבוצה אף תכננה עבורם מרחב מחיה מיוחד, שבו יוכלו לפרוק אנרגיות.

לצד קבוצת הרובוטיקה מכיתה ט' הגיעה לתחרות גם קבוצת רובוטיקה מכיתה ח' בחטיבת יד גיורא, לאחר שתי הקבוצות זכו במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה הארצית של ה- F.L.L .

סגנית ראש העיר איה פרישקולניק אמרה: ״זהו הישג מעורר גאווה וכבוד למערכת החינוכית העירונית. נמשיך לקדם מערכת החינוך חדשנית ויוזמת כדי שהתלמידים יוכלו לממש את מלוא כישרונותיהם".