שמעיה בטש ז"ל, תושב כפר סבא בן 62 שהשתתף בקבוצת ריצה בהרצליה נפגע אתמול בבוקר (ב') בשעה 5:40 מנהגת רכב פרטי בפינת הרחובות ז'בוטינסקי-הרב קוק שבהרצליה. הוא פונה לבית החולים מאיר לאחר החייאה שביצעו חובשים במקום, אך לאחר זמן מה נפטר מפצעיו.

שמעיה (סמי) בטש ז"ל. צילום: באדיבות המשפחה

מחקירה ראשונית עולה כי בטש ז"ל היה בדרכו מהחניה ליד הפארק העירוני בדרך לקבוצת הריצה שלו בהרצליה. ככל הנראה נהגת, תושבת העיר, שלא הבחינה בו, פגעה בו בזמן שהוא חוצה את הכביש במעבר חציה לעבר הפארק. 

במשטרה מבהירים, כי מדובר בחקירה ראשונית וכי נסיבות התאונה ממשיכות להבדק. 

בטש, רואה חשבון בעל משרד עצמאי בתל אביב וחובב ריצה, השתתף במרתון תל אביב ביום שישי האחרון, ואף הגיע במקום הראשון לגילאי 60 ומעלה בריצת 10 ק"מ בתוצאה של 42 דקות ו-51 שניות. 

גיסתו שושי שלום סיפרה לכתב רענן בן צור באתר ynet: "אנחנו בשוק. ראיתי בבוקר ידיעה באינטרנט על הרוג בתאונה ולא עלה בדעתי שזה גיסי. הייתה לו קבוצת ריצה בהרצליה שהוא היה רץ איתם בכל בוקר. הוא החנה את הרכב ועבר במעבר החצייה. נהגת שעברה שם במהירות העיפה אותו. אני לא יודעת מה עבר לה בראש.

הרכב הפוגע. צילום: דדי טטרו

 "הוא היה אדם טוב, איש משפחה לתפארת. הוא לעולם לא אמר מילה רעה על אדם אחר", הוסיפה שלום. "הוא היה חובב ריצה והשתתף במרתונים בכל העולם. רק בשישי הוא השתתף במרתון תל אביב. אנחנו בהלם".

בטש השאיר אחריו אישה, רינה, ושלושה ילדים - דניאל, הדר ועדי. אמש (שני)  הוא הובא למנוחות בבית העלמין בכפר סבא.