מטוס אולטרה לייט התרסק אתמול (שישי) בצהריים במנחת מגידו שבעמק יזרעאל. המטוס נשא את הטייס מיכאל וינראוב בן ה-49 מכפר שמריהו שנהרג בהתרסקות וגבר כבן 70 שנפצע באורח בינוני. 

מיכאל וינראוב. צילום: פרטי

מועצת כפר שמריהו פרסמה הבוקר הודעה: "בשם המועצה ובשם כל תושבי כפר שמריהו, אנו שולחים את תנחומינו לאשתו מור, ילדיו אלעד וליה, ולאימו הגברת שרה ברנר ולאחות צפי מרציאנו". סרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו וחברו האישי של וינראוב, אמר: "איבדתי חבר אישי, היה אדריכל במקצועו, בבחירות האחרונות נבחר לשמש כחבר מועצה, תרם רבות בנושאי פיתוח ובתחומים שונים, היה שותף לדרך ולעשייה בכפר שמריהו".

מיכאל וינראוב. צילום: פרטי

רועי מרציאנו חובש מיחידת האופנועים של איחוד הצלה סיפר: "כשהגעתי למקום מצאתי דאון שהתרסק, יחד עם חובשים נוספים מאיחוד הצלה התחלנו בפעולות החייאה על נפגע באורח אנוש. פצוע נוסף באורח קל טופל אף הוא בזירה".

מהמשטרה נמסר כי חוקרי משטרת ישראל בשיתוף רשות שדות התעופה החלו לפעול בזירה ולחקור את נסיבות התאונה. כתוצאה מההתרסקות ככל הנראה הטייס בשנות הארבעים המאוחרות – הוא זה שנפצע באורח אנוש ולאחר פעולות החייאה, הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותו.  הפצוע בשנות ה-70 לחייו נפצע באורח בינוני ופונה לבית החולים העמק.

צילום: דוברות מד"א

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א רונן אברמוב סיפר: "כשהגעתי למנחת לאחר תיאום וקבלת אישורים מהירים עליתי על המסלול ורכבתי עד שראיתי את המטוס שהתרסק בשדה סמוך למסלול. גבר בשנות ה 50 שכב ליד המטוס כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ואזרחים מבצעים בו החייאה ופצוע נוסף ישב בסמוך בהכרה מלאה. יחד עם צוותי הניידות טיפול נמרץ שהגיעו למקום הענקנו לפצועים טיפול רפואי והם פונו לבי"ח העמק כשמצבו של אחד אנוש והשני בינוני."