הגשר מהרצליה ב' לפארק | צילום: אריאל ימיני

זה אמור היה להיות שדרוג משמעותי עבור תושבי שכונת הרצליה ב'. גשר הולכי רגל ורוכבי אופניים שהחל להיבנות מסוף רחוב הפרח בגני, היה מאפשר גישה ישירה למרכז פארק הרצליה ובחזרה ומקל על דרכי הגישה של עוברי האורח באזור. אולם בעיצומה של הבנייה ולאחר שהושקעו על פי ההערכות מאות אלפי שקלים, הופסקו במפתיע העבודות לפני כשנה והגשר נותר עומד מיותם.

התקדמות ראשונה בפרשת "הפיל האפור" נרשמה רק לפני שבועיים, בדיון שהתקיים בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בניסיון למצוא פתרון. מהפרוטוקול עולה שהגשר הוקם למעשה ללא אישורים ועל מנת לאשר את המצב הקיים (רטרואקטיבית) נדרש להכין מחדש תכנית שתכלול את הגשר בשלמותו וגם תכנון של הסביבה הקרובה אליו.

"מחוז ת"א רואה חשיבות גדולה בקידום אישור הגשר הקיים לצורך פתיחתו המהירה לטובת ציבור המשתמשים ויצירת חיבור וקישוריות מיטביים בין פארק הרצליה לשכונות הממוקמות מעבר לכביש 20", נכתב בסיכום הישיבה של מינהל התכנון.

מעיריית הרצליה נמסר: "ההרשאה להקים גשר נתונה בידי נתיבי ישראל. לפני למעלה מ 10 שנים העניקה החברה לעיר את הגשר, ללא היתרים מתאימים במיקום שלא נועד לגשר הולכי רגל. היו נסיונות להסדיר את הגשר מספר פעמים. לפני כשבועיים התקיימה פגישה אצל יו"ר הוועדה המחוזית למציאת פתרון שיסיייע להסדיר הנושא".

מנתיבי ישראל נמסר: "עיריית הרצליה צריכה לאשר תוכנית להשלמת הגשר".

לא מוביל לשום מקום | צילום: אריאל ימיני