פעילי הרצליה חופשית בישיבת המועצה. צילום: הרצליה חופשית

סערה התחוללה אמש (שלישי) בישיבת מועצת העיר הרצליה בעקבות מיצג חג המולד ("הכריסמס") בחטיבת 'יד גיורא' שעורר את זעמו של חבר המועצה, אלעד צדיקוב.

כזכור, צדיקוב תיעד את המיצג, צילם תלמידים ללא אישורם, והפיץ את התמונות (יש לציין שצירף לתמונות בקשה לטשטוש פנים), ואחר כך שלח מכתב תלונה לשר החינוך רפי פרץ ולראש העירייה משה פדלון. 

בישיבת מועצת העירייה לא עבר המהלך הזה בשתיקה ע"י ראש העירייה, משה פדלון, שגינה את צעדיו, וכינה אותם פרובוקציה. עם זאת ביקר גם את שיקול הדעת של מנהלת בית הספר שהתירה את הפעילות הזו. פדלון הודיע כי יזמן את המנהלת לבירור.
בתוך כך, התעורר ויכוח סוער בין סגנית ראש העירייה איה פרישקולניק לבין אלעד צדיקוב ובה בעת התרוממו כמה פעילי' הרצליה חופשית' בהובלת הפעיל החברתי רן פסקל, שנכחו בקהל כשעל ראשיהם מצנפות של סנטה קלאוס, ובהוראת ראש העירייה הוצאו מהאולם. 
רן פסקל: "המטרה להראות שאם הרצליה אכן מקום שלישי בארץ במדד החופש אז יש מקום בהרצליה לסממני חג מכל הדתות ולא רק סממנים יהודיים שחבר המועצה צדיקוב מפחד שמישהו חס וחלילה יתייוון מהמהלך הזה. יש מקום לסממני חג גם יהודיים וגם לא יהודיים. הועפנו מהישיבה הזו אחרי שהעזנו להראות את עצמנו עם סממני חג לא יהודיים. כנראה שאם הסממן היה כיפה או חנוכיה או סופגניה לא היינו מסיימים בחוץ".
עוד צוין על ידי פעילי 'הרצליה חופשית' כי בבית הספר לומדים גם תלמידים נוצריים ואם בבית הלבן הדליקו חנוכייה אין סיבה שלא לציין את ה"כריסמס" בחטיבת יד גיורא.