מנכ"ל הנרי'ס לשעבר שמכר את הפרארי שלו, חלה הבריא ומצא אהבהאילן ברדה (55), נולד באופקים, גדל בפנימיית הכפר הירוק, והמשיך משם לשירות כלוחם בסיירת גולני, היה שותף להקמת יחידת צנחנים מובחרת בה שירת במילואים עד גיל 40. לאחר שירות צבאי שהותיר בו צלקות עמוקות הוא מגיע חסר כל לעיר הגדולה ועובד 'סביב השעון'. הילד שהגיע מעיירת פיתוח ענייה מנהל אורח חיים אינטנסיבי, במירוץ להשיג עוד ועוד בשאיפה לפרוץ את תקרת הזכוכית של עולם העסקים התל אביבי.

אילן ברדה והספר שהוציא. צילומים: פרטי

בגיל 27 בעזרת כמה עשרות אלפי שקלים שחסך ( 30,000 ₪), הוא פותח יחד עם אביו וגיסו מסעדת קרפים בלב ליבה של תל אביב – כיכר דיזנגוף וקורא למקום הנרי'ס. התזמון נראה כמו תזמון גרוע ביותר, בזמן ההכנות לפתיחה יורדים על תל אביב טילים מעיראק (מלחמת המפרץ) והעיר נטושה. אבל אז המזל מאיר לו פנים. ביום הפתיחה מודיע דובר צ.ה.ל על תום המלחמה. מאות אלפי אנשים באים לרחוב של המדינה 'להזדנגף'. צוות הנרי'ס מחלק אלפי מנות של קרפ חם וטעים בחינם לכולם. השמועה על מאכל הרחוב הצרפתי שהגיע לישראל פורשת כנפיים ומול חלון הקרפים משתרך תור של מאות אנשים.    

הנרי'ס הופך להצלחה מטאורית של  עשרות סניפים בכל הארץ. ואז בשיא הפריחה בגיל 40 אילן מגלה בליטה בצוואר שמתגלה כסרטן. לאחר ההלם הראשוני הוא יוצא למאבק ובתוך זמן קצר מחלים וחוזר לסורו למירוץ, עסק ועוד עסק, כסף ועוד כסף. סטרס אין סופי שגורם למחלות.

בגיל 45 כשבנו מתגייס לצבא, הוא עומד מול ריקנות "הקן המתרוקן" וריקנות בנישואיו, הוא מחליט לצאת לנסיעת עסקים בגרמניה ומשלב בתוכה משחק של הפועל ת"א בוינה במטרה לקחת פסק זמן קצר להתבוננות על חייו. יום לאחר הניצחון המפתיע של הפועל הוא עולה על רכבת לברלין והנסיעה היא נקודת הפתיחה של רומן הביכורים שכתב ברדה עשר שנים מאוחר יותר ויוצא כעת לאור –מסע מטלטל על גבר ישראלי נשוי ומצליח במשבר גיל הארבעים, שפוגש לגמרי במקרה את קארן אדריכלית גרמניה יפהפייה (39) שתהפוך עד מהרה לאהבת חייו. לרגע הוא לא האמין שהוא יחזור להרגיש את הפרפרים האלה בלב.

אילן ברדה ואייריס זנדר. צילומים: פרטי

לאחר מספר ימים של שכרון חושים ביחד בעיר ברלין, הוא 'גונב' רעיון מסרט קולנוע שאהב ("סיפור של אהבה" – אנט בנינג ווורן ביטי). הם מחליטים להיפגש בברלין בעוד שלושה חודשים כששניהם פנויים מכול מחויבות זוגית אחרת. אלא שעם חזרתו לישראל מהנסיעה שהפכה לגורלית – מגלה אוהד לתדהמתו שהסרטן חזר, והפעם הוא מסובך , עמוק וקטלני יותר.

רגשות האשם משתחלים עכשיו גם אל אהבתו החדשה, והסודית לקארן הגרמניה. הניתוח המסתבך, ההקרנות הצפויות לו, הדיכאון המשתלט, והטיפול המסור של אשתו אנה – כל אלה דוחקים בו לסיים את הקשר עם קארן, ולו כדי לא להפיל עליה את ההתמודדות עם אדם מת מהלך. האם המחלה תנצח את האהבה? האם יוכל להסתיר ממנה את סוד המחלה שחוזרת לקנן בו? האם יוכל לבחור בין אהובתו לאשתו?

צילום: פרטי

כשניצל מהמחלה, אחרי שלושה ניתוחים, וסדרת הקרנות קשה – בוחר אילן להוריד הילוך בחיים. הוא סוגר את רוב עסקיו, ופונה לעסוק בציור, נגינה, יוגה, ספורט ובכתיבה. באחד הימים, בעודו ממתין לבנו במכוניתו, הוא התחיל לכתוב על גבי פתקים סיפור מטלטל על האהבה שניצתה ברכבת.

הודות לסדנת כתיבה שלקח אצל אילן הייטנר, ובעידודה של בת זוגו אייריס זנדר פלג המוכרת מסדרת הריאליטי "מעושרות", נוצר הרומן שיוצא לאור כעת ומשיק לחייו. הסניף האחרון של הנרי'ס נסגר השנה בסינמה סיטי.