כמאתיים תושבי שכונת נווה עמל חתמו השבוע על עצומה, בקריאה להקים גינת כלבים בשכונתם. "זה שנים שמבטיחים לנו כי בגינה הציבורית ברחוב ליל הגשרים פינת פורצי הדרך תוקם גינת כלבים. אנו מצפים לקיום ההבטחה וכעת מרגישים מרומים", כך כתבו מנסחי העצומה לראש העירייה משה פדלון, למנכ"ל יהודה בן עזרא, ולמנהל אגף שאיפ"ה (שיפור, איכות ופיתוח העיר) רוני גאון.

צילום המחשה: shutterstock

לטענתם, בתקופה האחרונה הם חשים מופקרים על ידי העירייה, בשל איסור כניסת כלבים (גם קשורים) לגינות שבשכונה, בשל הסרת מתקן השקיות לאיסוף צואת כלבים ובשל הגברת הפיקוח באזור. "כל זאת, כאשר אין פתרון חלופי לבעייתנו ואנו נאלצים להזניח את צרכיהם של הכלבים. מספר בעלי הכלבים בשכונה גדל באופן מתמיד, והפתרון נמצא במרחק הליכה של יותר מקילומטר, לא מציאותי לתושבים שעובדים שעות רבות, להורים לילדים, ולילדים ובני נוער. לא נותרו באזור השכונה שטחים למטרת טיולים. מציאת שטחים פתוחים כמעט בלתי אפשרית, כאשר בכל קיץ אנו וכלבינו חשופים לסכנת הנחשים, ואיננו יכולים להיות בשטח בשעות הערב בלי תאורה".
"גינות כלבים הן חלק משירותי העירייה. ראש העירייה בעצמו אמר כי 'קהילת בעלי הכלבים גדלה כל הזמן, ובהתאם לכך עולה הצורך שלהם בגינות ייעודיות'. הצורך עולה, אך מספר גינות הכלבים נשאר קבוע.

"גינת כלבים אינה רק מקום לכלבים אלא גם לבעליהם, מקום מפגש לאנשים וליצירת קהילה סביב הכלבים, וכך מתחזק הקשר למקום המגורים. זה אינטרס של הרשות לקדם גינות כלבים כמה שיותר".

מעיריית הרצליה נמסר: "העירייה קשובה לתושבים ובמקום מתוכננת הקמתה של גינת כלבים".